Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zničené fotografie

Dobrý den , při prohlížení složek s fotografiemi jsem narazila na mnoho zničených fotografii tímto způsobem http://img.nadapenny.com/t20/11212/nadap0740444679 70231.jpg

nevím čím se to mohlo stát , ráda bych věděla důvod , abych se vyvarovala dalších chyb.

Fotky z foťáku byly normálně vloženy , po té zmenšeny a uloženy do složek.Mám je v pc zhruba 1 rok a vše bylo v pořádku . Některé složky jsou OK . Některé jsou třeba ze 3/4 fotky takto poškozené, budu ráda za každý přispěvek a radu . Mnohokrát děkuji.

fotkam uz nepomuzes, ale urcite bych disk projel diagnostickym programem od vyrobce disku, mozna totiz disk odchazi. jinak ne v takovemhle mnozstvi, ale stava se ze se takto fotka na disku "poroucha". muze za to disk at uz primo zavada na disku, tak i file systemu.

fotky mam na disku, na externim disku, na CD-RW a kdyz vim, ze uz nebudu provadet zadnou upravu, tak je jeste zkopiruju na CD-R a zalozim.
vzdy pro slozku fotek vytvorim md5 soubor s kontrolnim souctem tech souboru fotek, pak je jednoducha kontrola, zda se neco neposkodilo a pripadne hned vim, co obnovit ze zalohy. :-)