Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP Adresy

Zdravím, bavil som sa dnes s kamarátom a kecal mi niečo o tom, že sa dá spraviť - aby ked sa niekde registruješ, tak že môžeš nejako oklamať ip adresu a bude ťa stránka považovať, že sa registruješ z nejakej inej krajiny, alebo niečo také. Má v tom pravdu, či ma len oje....... :)

ale tam píše, že dokáže maskovať IP adresu, mna by zaujímalo, že ako sa da spraviť to, že ma bude druhá strana považovať napr. za uživateľa z číny :)

klikol som aj na ten prvý odkaz a zobrazuje mi len moju ip adresu a lokáciu a nič viac.

Ja bych to udelal jednoduse pres proxy, IP anomyzer jsem nikdy nepouzil, ale uz se mi stalo, ze jsem chtel videt neco pres nejaky TV stream a napsalo mi to, ze z ceske IP ne. Tak jsem to zobrazil pres free web proxy, musi se ale hledat nez narazis na nejakou, ktera je v ten moment v provozu a neni pretizena. Obecne proxy funguje tak, ze ty se pripojis se svym klientem na ten proxy server a dalsi spojeni na cilovy server provede on. Teda, kdyz je proxy server v USA, tak pro cilovy server jsi se pripojil z USA, jednoduche. :-)

Ja to zhrniem, ci pouzijes anonymizer alebo proxy v prehliadaci vzdy ide o rovnaky princip a pouzitie proxy servera. Rozdiel je len v tom, ci sa presmerovava cela premavka cez proxy alebo len web traffic.
Na registraciu to staci, ale na nejake surfovanie velmi nie. Proxy byvaju pretazene, nie vsetky su zdarma, proxy sa daju detekovat a tym padom zablokovat...osobne by som to pouzil len v nevyhnutnom pripade.
Ak sa teda chces registrovat napriklad na servri co je v Rusku a vyzaduje, aby si mal rusku ip musis si najst proxy, co je fyzicky umiestneny v Rusku a potom aj ty budes mat pred cudzimi servermi jeho rusku ip.