Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výměna procesoru

Zdravím
Mám možnost koupit CPU Intel Core2Quad Q9550 a nahradit Core 2 Duo E8400 v desce MSI-P45 Neo2
Mám pár dotazu,nikdy jsem to nedělal.Budu potřebovat jinej Bios-(16.png)-http://cz.msi.com/product/mb/P45-Neo2.html#?div=CP USupport Když kliknu na ten zip.soubor,tak mě to hodí na-http://cz.msi.com/product/mb/P45-Neo2.html#/?div=D ownload a já potřebuju ten-(17.png?) Pak vybrat Evropa a ten stáhnu rozbalím a dám instalovat?Kam do jaké složky?Odklikám ok... vyměním procesor,zapnu počítač a hotovo?
Pak ještě ovladače čipsetu na Win 64 bit-http://cz.msi.com/product/mb/P45-Neo2.html#/?div=D river&os=Win7%2064
To všechno co je na tom odkazu mám stáhnout,rozbalit a nainstalovat?A kam
Další věc,měl by se přeinstalovat Windows,když se změní počet jader?Pokud ano bude nejlepší rovnou dát format C..A pak dát instalaci sedmiček?Věci co jsou na D\-HRY pojedou po přeinstalování?Mám jeden disk rozdělenej na C a D.Tím zformátováním,ale smažu i Bios a všechny driver?Takže jak na to...
Děkuji za rady,když to nedám mám někoho,kdo to udělá,ale chtěl bych to zvrtět sám...

BIOS je nejlepe nahodit na disketovou mechaniku nebo CD a nainstalovat primo po bootu po restartu PC, presne instrukce byvaji prilozeny k BIOSu, takze stahni.

BIOS budes instalovat ten nejnovejsi.

Neni stoprocentne jiste, zda bude potreba reinstal Windows, pravdepodobne v tomto pripade ne, takze z ovladacu maximalne nejaky Intel Inf, respektive je proste take zaktualizuj na nejnovejsi jako s tim BIOSem.

Pokud bys reinstaloval Windows, hry na D: sice zustanou, ale nebudou zapsany v registru, takze vetsina nepobezi.

Děkuji
Vybral jsem ten Bios dobře?
S těma Windows,měl otec problém s XP po výměně AMD dvoujádra za AMD čtyřjádro,že měl všechno strašně pomalý,borec mu řekl cosi o knihovnách,že si pamatují jen dvě jádra a že je potřeba nový os..Tak si koupil home 7,dali formát a gut.
Což,kdybych musel taky,tak to je hovno model,ale nedalo by se nic dělat.

BIOS ten nejnovejsi co tam ta deska ma.

Ja si myslim, ze by po tehle vymene procesoru meli Windows dal slapat uplne normalne ale stoprocentne to netvrdim, mozna reinstal systemu budes muset udelat. Nejprve ale urcite zkus reinstalovat ovladace - deska atd. za nejnovejsi. Jestli mas XP, tak je samozrejme muzes nechat, pokud si chces poridit Win7, tak si je kup. :-)

- Nejdřív si zjisti, jakou verzi biosu má tvá deska nyní. Pokud je to 3.3 (nikoli 3.1 jak máž označeno na sshot-17.png) tak nemusíš dělat nic.
- Těžko říct, jestli všechny ovladače budou potřeba (některé si Windows přidělí sám), ale já se snažím vždy co nejvíce zařízením přidělit ovladač od výrobce, takže bych stáhl a použil všechno. Ulož si to třeba na ten druhý oddíl, když chceš formátovat. Rozbalíš je a spustíš instalátor, o víc se netřeba starat.
- Nevím jak by systém rozdýchal přechod na quad. Nejdřív bych to ale zkusil a až pak bych reinstaloval.
- Formátem bios nesmažeš, ovladače si musíž uložit samozřejmě na druhý oddíl.