Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola konzistence disku

Dobrý den, mám notebook Acer Aspire 8942G. Při zapnutí se mi spustí "Kontrola konzistence disku", která nejde přeskočit ani dokončit (běžela tři dny a nic). Chtěl bych se tedy zeptat, zda se jedná o SW nebo HW chybu a zda-li by šla zachránit data na disku. Děkuji

zda-li by šla zachránit data na disku

Mozna ano a mozna ne. Do PC ti nevidim. Vyndej disk a pripoj ho u kamarada jako datovy. Odzalohuj data a pak na ten disk spust diagnostiku (soft byva na strankach vyrobce disku).

Edit: Taky muzes nabootovat live CD Ubuntu a pokud se disk pripoji a data budou viditelna a OK, tak jsi zachranen a zalohuj a nemusis ani ke kamaradovi.