Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PCI ovladač

Dobrý den,nemohu najít ovladač,prosím o pomoc,systém XP profesionál.:-)
Compatible ID:
PCI\VEN_10DE&DEV_07FC&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_07FC
PCI\VEN_10DE&CC_040300
PCI\VEN_10DE&CC_0403
PCI\VEN_10DE
PCI\CC_040300
PCI\CC_0403
Version 6.1.7600.16385,2009-07-13

odkaz je jedine stránka výrobcu dotyčnej zákl.dosky použitej v konkrétnom pc,revízia A1 pre pci vendor znamená,ž dotyčný zvukový kodek od realteku používa zapojenie ,ktoré modifikoval výrobca zákl.dosky,takže tam nejaký generic ovládač zrejme nebude plne funkčný,takže treba zistiť výrobcu zákl.dosky a použiť ovládače,ktoré dodáva on ku konkrétnemu modelu..tak oko už bolo uvedené v predošlom príspevku,máte k dispozícii internet,treba si to nájsť a stiahnuť a inštalovať,výrobca zákl.dosky nebol uvedený,takže konkrétny odkaz nieje možné sem umiestniť,služby delfskej veštiarne neposkytujeme,tak ďaleko sme ešte technicky bohužial nepokročili.....

Budete mít pravdu,protože v Everestu to bylo ve Windows,taky je mě to divné.Ac 97 mám ve svém PC,ale toto jsem nemohl dohledat.Až opět přes Everest název toho chipsetu.Přitom jsem několik chipsetů nainstaloval,nebo se snažil instalovat,protože u některých hned hláška,že hardware neodpovídá.:-)

REV_A1 neznamena ze to vyrobca zapojil po svojom. Je to pravdepodobne revizia HW (kazdy chip na svete ma nejaku reviziu), alebo nejaka haluz co si windows vymyslel.
Kazdy kodek zapaja vyrobca po svojom ale BIOS naprogramuje zapojenie pinov do specialnych registrov kodeku a ovladac si to odtial moze vycitat. V tomto pripade by mal stacit klasicky ovladac od realteku.
U niektorych notebookovje treba specialne ovladace kvoli specialnym klavesam apod ale u desktopov spravidla funguju standardne ovladace z www.realtek.com ak to vobec je relatek zvukovka.

Jenže jsem vše nainstaloval a hledám konkrétní ovladač uvedený výše.Prostě ve správci zařízení výpis PCI device s otazníkem a v něm vykřičník.Toto zařízení má uvedeny ovladače výše,ale ani jeden jsem nenašel ke stažení,má s tím problém spousta lidí i ve světě,našel jsem to na forech.PC je ta placatá kancelářská potvora,není první,který instaluji a vždy nacházím nějaký špek.Jsou to PC výprodejová z firem za pár kaček.Nejhorší,že k tomu nikdy nedají CD s instalačkama.Ani přes Everest a zadání názvu to nemohu najít.

1. Jaky mas v tych Windows servicepack? Je treba mat aspon SP2.

Nainstalujes najprv Driver - Chipset, potom zo sekcie Driver-Audio nainstalujes Microsoft Windows XP SP2 Universal Audio Architecture Update (Q888111) a potonm Realtek High-Definition Audio Driver
To co si dal do dotazu mozes ignorovat ked nepouzivas HDMI, tak mozes na to pravy klik a Zakazat. Inac nema to nic spolocne so zakladnou doskou ale skor s grafikou, takze to hladas na strankach vyrobcu grafickej karty, ovladace k tvojej grafickej karte. Tie nebudu na HP.com ale na strankach vyrobcu grafickej karty

A este prosimta prezrad odkial si nabral to
"Compatible ID:
PCI\VEN_10DE&DEV_07FC&REV_A1
PCI\VEN_10DE&DEV_07FC
PCI\VEN_10DE&CC_040300
PCI\VEN_10DE&CC_0403
PCI\VEN_10DE
PCI\CC_040300
PCI\CC_0403
Version 6.1.7600.16385,2009-07-13"

lebo WinXP to takto v spravci zariadeni nevypisuje. V spravci zariadeni pravy klik na nezname zariadenie - vlastnosti a tam mas na karte "Detaily" jeden riadok s konkretnym VenID a DevID zariadenia.