Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto odchozí server SMTP - jak funguje?

ahojte
vysvětlí mi někdo prosím, jak funguje server odchozí pošty SMTP?
Jsem už z toho jelen! mám v outlooku nastavené tři účty mých e-mailových adres. dvě z nich mám na volném a jednu se svou doménou (subdoménou?), kterou jsem si zřídila na webhostingu. ale to myslím není podstatné. ani jeden z těch účtů mi nefunguje s nastavením odchozího serveru, které tam správně má být - teda aspoň myslím, že to přeci souvisí s tím, přes koho jsem připojená, ne? Za to když tam nastavím úplně nesmyslný smtp server, který jsem měla kdysi před rokem, když jsem ještě působila na druhém konci republiky s ještě nesmyslnějším heslem mého tehdejšího domácího, začne mi pošta odcházet jakoby nic. Jinak si neškrtnu. Jak se to sakriš možné?? 3-[:-(:-/
připojení mám nastavené určitě správně, bo mi ho nastavoval sám poskytovatel, když u nás to připojení zřizoval, to staré nastavení jsem všude smazala.... :-(:-(:-(

Ahoj jmenovkyně :-) Jak to přesně funguje, to ti nevysvětlím, ale jisté je, že nastavení SMTP serveru musíš mít nastaveno PŘESNĚ podle pokynů poskytovatele internetu. Napiš, kdo přesně Ti poskytuje internet, případně se sama podívej na stránky providera, bývá to tam napsané. Pokud víš přesný postup a přesto to nefunguje, zkus nějakou emailovou adresu zrušit a vytvořit znova. Může tam být překlep apod.