Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastaveni frekvence pameti

Ahoj,

pameti mam: Kingston 4GB (2x2GB) DDR2 1066 hyperbox, KHX8500D2K2/4G.

Pameti bezely na 800MHz a tak jsem v BIOSu zvysil multiplier u myslim kolonky pojmenovane SPD na 3,2 a zmenilo se to na radku podtim z 800 na 1066. Restartoval jsem PC, pustil Memtest a po chvili zacaly nabihat chyby, kdyz jsem to v Setupu zase zmenil zpet na 800. Memtest jel celou noc bez chyby.
Delam neco spatne, mel bych treba zvysit napeti nebo neco jineho, aby to slo nebo proste ty pameti, ikdyz jsou certifikovany na 1066, tak zvladaji jen 800 a jsou zrale na reklamaci. (Asi bych ani do reklamace nesel, protoze PC je vyuzivano jen na internet, akorat si rikam, jestli nedelam neco spatne.)

1.přetočením nic nezískáš, rozdíl nepoznáš
2. zjistit na kolik deska nastavila napětí/BIOSu (asi na 1.8 V) a kolik výrobce pamětí doporučil.
(pokud bude rozdíl tak nastavit ručně dle výrobce)

Aha, tak oboum diky. Teda nastaveno mam napeti 1,8V, takze to jede vlastne spravne na tich 800MHz. Kdyz bych nastavil 2,2V a tech 1066MHz nemuzu neco spalit, je to bezpecne pro ostatni komponenty, nemuze to nic ovlivnit?
Deska je Gigabyte EP45-UD3LR.
(ve vysledku to nemam zajem nijak pretaktovavat, jen me zajima, jestli to pobezi :-) )