Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záchrana dat

Ahoj, polil jsem si nechtěně disk, neví někdo jak bych mohl dostat svá data zpět, jestli taková možnost je? Nejsem příliš počítačově zdatný, proto bych spíš raději, kdybyste mi doporučili nějakou firmu,co tohle dělá. Na seznamu se mi ukazují firmy www.datahelp.cz nebo www.recoverycentrum.cz , má s nimi někdo zkušenost?

Přínosný článek o záchraně dat z harddisku. (reklama) (los)

HDD by mohl být v pořádku. Evidentně ti nevadí, že je možná po NTB. :-/
Otevři si dokumentaci ke svému typu NTB a vyhledej pasáž o de/montáži HDD. Je to snadné a se základním vybavením to snad zvládneš. Nicméně ve mě přetrvává pochybnost, když jíš u NTB a ještě si neumíš otevřít dokumentaci.

Pokial disk dokladne osusis bude na 99% normalne fungovat dalej. Disky su v podstate vodotesne (prachotesne), jedine co voda ohrozi je elektronika.
Pred cca tyzdnom som susil pc zakaznika zo zatopeneho objektu. Po dokladnom vysuseni a otestovani pc bezi bez problemov dalej.

Pokud jsi to doslova nepotopil bude disk na 99procent v pořádku. Je potřeba ho vyndat případně osušit. Zpravidla jsou to jeden až dva šroubky vzadu. Pokud je to novější ntb tak má disk sata který lze připojit k normálnímu pc bez redukcí /radši to někomu svěř.../.

Notebook je naopak skoro natuty KO když jsi ho zkoušel zapínat a neodpojil hned po polití elektriku/baterku a nenechal rozebrat a vyčistit.

Díky za rady. Dal jsem na vás a pokusil se rozebrat notebook a odpojit disk a pak přes redukci data zachránil (teda ne já, ale obrátil jsem se s žádostí o pomoc k synovci, který se v pc občas hrabe)