Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ako sa formátuje batéria pri prvom nabíjaní?

ako sa formátuje batéria pri prvom nabíjaní?
Počul som že prvýkrát sa batéria nabíja až 12 hodín a tým sa predĺži jej životnosť.

Teraz som si kúpil mobil ,kde je podľa inštrukcíí napísané:

If you have not disconnected the charger from your phone and the power supply,
the charger will continue to charge the battery after about 5 to 8 hours when the batter level decreases substantially.We advise you not to do like this , as it lowers your phone performance and shortens your phone life.

ďakujem

No hlavne to nieje iba 1 nabijanie. Prve dve, tri cikly sa ma bateria nabit naplno, nasledne naplno vybit a zas... Predlzi sa tym zivotnost, dlzka prevadzky a podobne. Samozrejme zalezi na type baterie (je rozdiel ci nabijas Li-ion alebo oloveny akumulaor) , takze by si mal postupovat tak ako kaze manual. "Počul som že prvýkrát sa batéria nabíja až 12 hodín" nezmysel! prebijanie baterii vacsinou skodi.