Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Osobní www stránky a rámce pro lepší ochranu soukromí?

Prosím šikovné lidi o názory :-)
Vytvářím pro známé dvoje webové stránky zcela odlišeného zaměření, na každé stránky jsou jiné požadavky.

* U stránek pro malou firmičku dělám layout pomocí tabulek, iframe, DWT šablony. Snažím se, aby se na stránky dobře odkazovalo a aby je mohl snadno zaindexovat nějaký vyhledávač ;-)

* U osobních stránek pro úzkou skupinu nadšenců (dále OS) jsem původně chtěla layout udělat obdobně. Na těchto OS však budou informace, které nejsou tajné, ale jsou určeny především okruhu lidí s podobnými zájmy a smýšlením. Není žádoucí, aby tyto OS zaindexovaly vyhledávače a posílali na ně hodně dalších návštěvníků. Představa je taková, že provozovatelé webu budou posílat odkazy na své stránky okruhu lidí, kteří jsou jim blízcí. Z toho důvodu přemýšlím o tom, že bych tyto OS vytvořila v rámcích. Se zobrazováním by neměly být problémy - dnešní prohlížeče s nimi už umějí dobře pracovat. Majitelům nebude vadit, pokud tyto stránky nezaindexují vyhledávače. Aspoň do diskuzí nebudou přispívat reklamní weboví roboti, protože roboti ty diskuze vlastně "neuvidí". Chápu, že kvalitní ochrana soukromí znamená chráněný přístup, hesla atd., ale to zde není potřeba. Stejně zaměření - byť nezvaní - nadšenci budou na stránkách vítáni.

Co si myslíte o těchto úvahách? Jsem úplně mimo? Jak byste to řešili vy? Děkuji předem za názory!

Chtěl jsem napsat něco podobného, pokud si budou link posílat jen lidé emailem, tak se to dřív nebo pozděj objeví na google, někdo to pastně na foru, nebo to bude domena druhe urovne, kterou by se google melo vytáhnout samo ...
takze bud robots.txt + jeste meta tagy, třeba seznam.cz do nedavno mel problemy s robotos.txt ( a stale neumí vzít v potaz vice nez jednu hvezdicku, takze na to bacha)

a kdyz uz jsme u toho robots.txt, tak tohle je hukot:
robots.txt aneb co zakazuje Bílej dum indexovat do vyhledávačů