Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vir? - nějaký software po mě chce zaslat SMS.

Dobrý den, dnes jsem po pár hodinách zapl pc a při načtení plochy se mi po cca 30ti sekundách spustil software, který se tvářil jako antivir a upozornil mě na to, že mám v pc vir. Chtělo to po mě abych zaslal sms a zadal aktivační kód, poté se mi nějak podařilo z toho vyjet a napsalo se, že zbývají 2 spuštění. Rád bych doložil screen toho co to bylo ale popíšu to asi takhle - modré pozadí, klávesnice, hodně textu a tlačítko na potvrzení, ještě dole bylo napsáno, že se mi vír dostal všude do pc a dokonce i do biosu. Děkuji za odpověď.
Změna předmětu, původně: Vir? (LaKr) (Kráťa)

spustil software, který se tvářil jako antivir

Ten software skočil sám do počítače a nalezl vir? Odviruj nebo použij nejoblíbenější BFU metodu - formát. Stejně si to zasviníš znova, když budeš surfovat jako admin a klikat na každou blbost.
Kdybys napsal jméno té věci, možná by se dala najít jednorázová utilita nebo návod na odstranění.

Napr. preto lebo zakaznik zaplatil tisice korun rocne za super bezpecnost a ono mu to spusti do PC taketo svinstva. To si zaplatis domov ochranku proti zlodejom a oni budu veselo pustat do domu bezdomovcov nech sa tam trochu vyspia, a potom ti povedia "ved to nie su zlodeji" :) Zaplatis si tu ochranku aj na dalsi rok? :)

Aby antivir program odhalil jako nebezpecny, musi se nebezpecne chovat - sekvence kodu, nebezpecne instrukce, nebezpecne chovani - pristupy k systemovym vecem apod.
Aby ochranka nepustila dovnitr pana Novaka jen proto, ze tobe se nelibi, pak musi ochranka dostat instrukce, ze jej tam poustet nema. Takze Pokud mam instalovany pouze NOD antivirus, necekam ze mi taky program zablokuje. Pokud mam NOD smart security, tam uz bych to treba cekal, protoze je to soucasne i antispyware.