Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rada jaky router?

Ahoj,

mam na Vas takovy dotaz, stehujeme se do noveho a budeme potrebovat zaridit internet. Domek ma 2 podlazi a malou zahradu. Rad bych si poridil jen jeden router, ktery by pokryl jak 1. podlazi, tak 2. podlazi baraku a zaroven malou zahradu (12x12m). Kdyz Odhadem je plocha, kterou by router mel pokryt od kraje zahrady ke konci nejvzdalenejsi mistnosti cca 30-40m. Cely barak je postaven z Porothermovych tvarnic (takze cihly) a co jsem cetl, tak cihly signal celkem "poziraji"..

Chci se Vas zeptat, na jake parametry pri takovychto pozadavcich u routeru koukat a jake parametry by router pro 2 podlazi urcite mel mit.

Dekuji za tipy, jelikoz se v sitich a routerech absolutne neorientuji :o)

Cihly jsou celkem "normální" překážka, vždy záleží na hustotě a tloušťce daného materiálu, speciální případ jsou pak kovové části budov (I-profily v stropech apod.) - ty působí (pokud jsou dostatečně nahusto) jako faradayova klec.

Obecně vzato 40m není pro dobře umístěný router zásadní problém, ta kruciální záležitost je právě to umístění (geometrický střed pokrývané plochy, ideálně v prostoře bez zbytečných překážek.

Obecně doporučuju každému TP-Link TL-WR1043ND, má 3 antény, můžeš je orientovat tak, aby pokryly obě podlaží.

OT

Nechápu, proč všichni tak touží po wifi, to opravdu potřebují noťas i na... kakání?
Synátorovi jsem v baráku udělal (husími krky) rozvod Cat5 do všech obytných místností, bridge+router budou na půdě. Bude mít jistotu, že se mu do sítě nikdo vzduchem nedostane.

Představ si, že to někdo potřebuje i na kakání. Nebo na stažení mejlů do notesu brzo ráno před cestou do práce. Nebo pro potenciální připojení smartfounu či notesu kolegy, který přijde na návštěvu/konzultaci. Plazící se LAN hadice po bytě (domě) neshledávám v tomto případě příliš logickými a estetickými. Jen osobní názor.

Mám skoro celý dům na wifi, včetně stolních počítačů. Sekat do zdí nepřipadá v úvahu, položit kabely na zem (třeba pod podlahu) mám přísně zakázané. V jedné místnosti se sejde bez větších problémů třeba 5 zařízení. Nehledě na to, že je část sítě veřejná pro pacienty a tahat 10 kabelů do čekárny je vážně na hlavu.

no, ja to celkem potrebuji, kdyz v lete budu pracovat na zahrade, neumim si predstavit, ze bych tahal kabel z pracovny pres kuchyn na zahradu.. kdyz budu chtit delat na stresni terase pri krasnem veceru, tak nevim kudy bych vedl kabel. Dal ke me budou chodit klienti na schuzky a ti vetsinou pouzivaji tablety, kam sitovy kabel pripichnout nelze. Dal mam v domacnosti nejake elektrospotrebice, ktere mam na sit take napojene a vzhledem k tomu nepripada v uvahu natahovat kabely a to nemluvim o telefonu, ktery mam na wifi pripojeny kvuli emailum, aktualizaci SW atd... telefon bohuzel na kabel take nedam.. ja myslim ze wifi je v dnesni dobe nepostradatelne (alespon pro praci kterou delam ja a pro vybaveni, ktere pouzivam)