Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvě ATI Graficeké karty

Dobrý den, mám dotaz ohledně zapojení dvou grafických karet.
Nedávno jsem vylepšil počítač koupí nové grafické karty, ATI HD 5770 Vapor-X, namísto mě starší ATI X1550. A nastal malý problém HD 5770 nemá s-video výstup a tudíž ji nepřipojím k televizi která nepodporuje HDMI. Jde nějakým způsobem mít zapojené obě grafické karty najednou? Popřípadě je nějaké jiné řešení? Nechce se mi vždy po výměně karet instalovat ovladače.

Sestava:
Základní deska: ASUS M2N Sli-deluxe
Procesor: AMD Athlon II X4 640
Grafika: viz nahoře
Paměť RAM: OCZ 2GB

Předem díki za jakékoliv rady.

Dobrý den, no pokud myslíte provozovat najednou obě karty, tak to asi nepůjde, protože deska má sice podporu SLI, ale zato jeden slot, čili obě najednou možné používat nelze.

edit: Tak se omlouvám, ten druhý je černý a nebyl na první pohled vidět:-) Čili tím pádem v pohodě půjdou.

Štěstí bude potřeba jelikož když jsem připojil mojí starou grafickou kartu do druhého slotu tak se na monitoru nezobrazilo nic a HD 5770 jen tak blikala (má svítící logo Saohire). K druhé grafické kartě jsem nezapojoval nic.

Tak jsem zapojil do první (Saphire HD 5770 Vapor-X) monitor a do druhé (Saphire X1550) televizi přes s-video a výsledek stejný počítač běží ale totálně nic nezobrazí (ani bios se nezobrazí natož boot windows). Možná to bude problém biosu protože si neporadí se dvěma kartama které jsou různě a nejsou propojené přes SLI můstek. Nevím ale HD 5770 "bliká"* a nic nechal jsem to takhle asi minutu a výsledek stejný.
Ps: *Bliká- mění se intenzita diodi. Toto gtafika vždy udělá když zapnu počítač jednou takto "problikne".
5770 má: DVI (to mám převedená na VGA pro svůj monitor), HDMI, Display port (DP).
Stará X1550: DVI, VGA, S-video.

Tak skus zapojit monitor do druhej :)
A uisti sa ze si zapojil vsetky potrebne dodatocne napajacie kable zo zdroja (zavisi od grafiky).
Ked obraz nenabehne nikde tak mas smolu. Idealne je stiahnut si manual k zakladnej doske a tam si pozret co a jak sa da strcit do toho druheho slotu a co treba este urobit aby to slo. Vseobecne by to fungovat malo ako 2 samostatne karty.

SLI je ak sa nemylim len pre nvidia karty, ATI potrbuje crossfire.
Vseobecne ale treba skusit zapojit obe karty a pouzivat ich ako dve samostatne karty (bez SLI a bez xfire), ovladace najnovsie od ATI by mali fungovat pre obe karty.
Nepovazujem to ale za dobry napad, jake vystupy ma ta tvoja nova karta? Jaky to je presne vyrobca a model? (ATI neni vyrobca karty)

P.S> inac viz navod k zakladnej doske ze co sa tam da zapojit a ci treba prepnut neico niekde na doske alebo v BIOSe.