Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit DynDNS pro dálkový kamerový systém?

Zdravím všechny potencionální poradce.

Pro použití dálkového dohledu nad domem prostřednictvím kamer potřebuji poradit s nastavením DynDNS.
Nemám veřejnou adresu a tak musím použít DynDNS /budu počítat s tím, že bude dlouho stejná přidělovaná adresa od providera :)-anebo si to budu měnit/.
Mám ADSL přípojku a modem, ten je propojen s routerem. Ten router dostává adresu od modemu. Je tam tedy dvojitý překlad adres. Modem přiděluje 192.1.1.100-254, router pak přiděluje v rozsahu 10.10.10.100-254.
Já vím, že je to blbost, ale router ASUS WL500W/ neumím nastavit do bridge....
Router od modemu dostává stále stejně 192.1.1.100 dle MAC adresy routeru, resp MAC rozhraní WAN.
K routeru je připojen DVR systém a také podle MAC adresy router přiděluje stále stejnou adresu DVRku. 10.10.10.59
Port na kterém jede DVR je 34567.

Tak, snad jsem popsal síť správně.

1/Jak mám nastavit a co přesně v administraci v DynDNS?
2/Jak mám forvardovat port na modemu a pak na routeru?
3/Mám povypínat firewal v routeru?Popř v modemu?

Děkuji za odpověď.

Změna předmětu, původně: DynDNS (host)

Nebudu komentovat pohlavní otázky (sám si myslím, že Martinka je chlap, už několikrát se "překlepla")

Ale:

1. spíše než Asus router, přepnul bych do bridge DSL router. Asus pak nastavit na PPPoE, tím veřejnou IP adresu získá on
2. Asus má klienta DynDNS vestavěného v sobě, ubude i jeden další forward a hlavně klient bude reportovat správnou veřejnou IP adresu.
3. Forward portu si nastavíš, návody jsou na www.portforward.com
4. Firewally nevypínat, jednak to je z bezpečnostního hlediska nesmysl **), jednak forward řeší právě firewall

**) nepřestávají mě udivovat lidi, co investují do CCTV a DVR, a pak bezpečnostně zfailují na takové věci, jako je VYPNUTÍ firewallu. Ono je vůbec trochu nerozum publikovat DVR po internetu, většina z nich má zabezpečení velmi legračních rozměrů..