Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení notebooku

Ahoj, prosím Vás, jenom by mě tak zajímalo..Mám notebook HP ProBook 4520s a mám ho krátce (asi 2 měsíce)..Kolikrát když jsem na netu, tak začne notebook sám od sebe chladit (Většínou když je více záložek) a přitom ten počítač skoro vůbec nezatěžuju..Neřekl bych že bude zanesený větrák, protože mám počítač krátce..To sáme když třeba hraju občas GTA SA tak mi NTB chladí permanentně (GTA SA není skoro vůbec náročná hra)..Známý když hraje GTA SA (má míň výkonný notebook než já) tak mu to chladí jenom občas, chvíli hraje a zase občas atd..Čím je to možné, že se mi docela často sepne větrák ? Díky Vety

Je fuk ci je narocna alebo nie, CPU sa pretoze je potrebny nataktuje na max. frekvenciu a tym padom cim silnejsi notebook (cim vyssiu max frekvenciu ma CPU) tak tym viac ho treba chladit.
Za druhe rozdiely su aj v konstrukcii notebookov, cim mensi tym horsie sa to da chladit ptz neni miesto na chladic tak tam mozu strcit len nejaku pidi blbost a vetrak jak vysavac.

P.S. a ze sa to zopne na nete sposobuju asi flash reklamy, flash zere CPU nenormalne ptz to programoval nejaky idiot. Mozes si skusit v nastaveniach prehliadaca vypnut Adobe Flash plugin (nebudu sa zobrazovat flash komponenty, t.j. reklamy a ale ani youtube videa apod).

P.S.2. over si v ovladacie panely - energia ze mas nastaveny energeticky profil vyvazeny.

Este kedze to je vykonny Core i5 tak ten sa este navyse sam pretaktovava na vyssiu frekvenciu jak je jeho menovita frekvencia, mozes si skusit v BIOSe vypnut TurboBoost (ak tam vobec to nastavenie mas), cim obmedzis maximalnu frekvenciu na menovitu frekvenciu CPU.
Kazdy sa honi za intel Turbo kravinami a neviemjakymi frekvenciami a potom sa divi ze ma doma helikopteru.

Ze sa chladi nevadi ale skontroluj si aj ten energeticky profil ze mas nastaveny na Vyvazeny. A ked sa zapne vetrak pri prehliadani webu tak si skontroluj ctrl-alt-del a spravcu uloh (a tam si daj zobrazit procesy vsetkych pouzivatelov), zo ktory proces vytazuje CPU. (ci to nemas napriklad zavirene)

Potom ked bude notebook studeny a budes robit nieco pri com sa zapne vetrak tak sleduj ze ci vtedy nieco nevytazuje CPU na maximum. Ak ano tak ze co to je.
Toto co pises je vporiadku, tak bud ten notebook nema dostatocne chladenie (a je to potom normalne ze furt zapnina vetrak) alebo je uz zanesene prachom