Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s přesinstalací win XP na notebook.

Jak napovídá název mám problém s přeinstalací win XP na ntoebook acer aspire one. Celou dobu sem se řídil podle návodu na flash disk jsem dal pomocí programu widle, ale při instalace když vyskočí výběr kam uložit widle tak mi vyskočí jen flash disk, ale HDD z noťasu nikde. Co sem udělal špatně? Měl sem to raději svěřit do péče odborníka

Tvuj problém je ten, že instalačka windows nemá ovladač k SATA disku, který máš v notebooku.
Jsou 2 možnosti:

1. v BIOSu zapni u řadiče disku LEGACY (compatible apod.) režim, ne AHCI. Pak by to měl instalátor WinXP najít. Po instalaci už to nepřepínej!

2. sežeň si ovladač řadiče disku (instalačka WinXP je hloupá, chce jej na disketě) a v pruběhu instalace je po stisku F6 (instalace mass storage ovladačů) vlož. Pokud nemáš disketovou mechaniku, pak je možné pomocí nLite integrovat ovladač přímo do instalace Windows