Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký byste doporučili soft na Správu ostatních PC na dálku?

Zaujala mě prosba jednoho známého co má v PC věčně nějaké svinstvo z netu a vozí mi jej podpaží, vesměs jsou to kravinky co vyřeším za chvíli, už ho to ale nebaví vozit a dnes vyřkl : "Chtěl bych abys byl mým Správcem PC, jde to udělat na dálku?"
No a protože u nás ve fabrice to jde myslím že by to šlo i u něj a ostatních co budou mít zájem, máte s tím někdo zkušenosti?
Jak složité je dotyčný program nakonfigurovat? Když mám já i ostatní vesměs neveřejné IP adresy a já jsem za routerem?
A který softík bude nejjednoduší na ovládání(česky asi těžko,že jo :-( )?
Dočetl jsem se o PCAnywhere, pak je nějaký Radmin, real vnc viewer a určitě i další, doporučte něco prosím, než to začnu shánět a testovat. Díky moc předem.
W

loading...

Locmain se mi líbi,bo nemusím nic nastavovat.Žádné adresy a podobně.Mohu ovládat odkudkoli jakýkoli počítač na mém účtu.
.Třeba i z Win98se lze ovládat WinXP.To u vzdálené plochy asi nejde.Jen se musím jednou stavit u dotyčné osoby a přidat počítač,tedy pokud mu nechci zdělit přístupové heslo.
LogmainFree :nový uživatel go.asp
Zalogování na "účet"
https://secure.logmein.com/go.asp?page=loggedout&la ng=en#

Třeba i z Win98se lze ovládat WinXP.To u vzdálené plochy asi nejde - Samozřejmě že jde. Klient RDP je volně ke stažení.

No a jak už jsem řekl: v řešení, kde o komunikaci rozhoduje třetí strana, nemám pražádnou důvěru. Z hlediska bezpečnosti je to pro mě naprosto nepřijatelné.

Dovolím si oponovat.Jakou máš důvěru k programu RDP

Klient RDP je volně ke stažení.

Proč je asi volně ke stažení?Mě se třeba ani nelíbí WinXp a jeho milión aktualizací.:-)
Osobně si myslím a taky to radím,vše co je důležité ven z počítače.
Počítač je jen stroj,a ať jde o jakýkoli program tak ho vytvořil člověk...a to je průser8-)

jakou mám důvěru k RDP? Docela velkou. Je to totiž derivát ICA protokolu (řekněme taková hodně ořezaná verze). A ICA protokol považuji za to nejlepší (Citrix ICA je prostě pojem sám o sobě a myslím že remote (či thin-) computing se dá rozlišit na dvě skupiny: "Citrix a pak ti ostatní, včetně Microsoftu"). Většina (ne-li všechny) společností ze světové Top500 Citrix používají.

Takže resumé je takové, že nejvíc věřím ICA, pak RDP, pak dlouho nic a pak jsou ostatní, a až na konci jsou lame-like řešení typu Hamachi, LogMeIn apod. Můžeš s tím nesouhlasit, ale argumentů asi proti tomu moc nenajdeš. ;-)

P.S.: Systém "vše z PC" je ideální v případech, kdy máš PC jen na hraní. Jakmile se dostaneš k vážné práci, najednou zjistíš, že některé z těch "zbytečností" až zase tak zbytečné nejsou.

No a nakonec: každý SW má chyby, ale cílem je tyto chyby dobrým výběrem maximálně minimalizovat; stoprocentní odstranění nebude možné nikdy.