Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook a internet

Ahojte, onedlho idem do zahraničia do práce a chcel by som si kupiť notebook, ktorý by som si tam vzal. Mohli by ste mi poradiť s jeho výberom. Ja sa v tom moc nevyznám, doteraz som používal len stolový počítač.
Ide mi hlavne o to, aby mal wifi (pripojenie na internet). Budem ho v podstate využívať len na surfovanie po internete a občas pozriem nejaký film. To je všetko. Máte nejaké odporučanie, tak aby cena bola priateľná. Netreba to prehánať.

A ešte že, keby bolo v zahraničí wifi, tak by to bolo super, ale ak nebude, ako sa to da riešiť. Dá sa mať internet /nejaký modem/ zo slovenska, alebo ako by som to mal riešiť. Nemám v tom žiadné skúsenosti. Vdaka za rady.

A ešte že, keby bolo v zahraničí wifi, tak by to bolo super, ale ak nebude, ako sa to da riešiť. Dá sa mať internet /nejaký modem/ zo slovenska, alebo ako by som to mal riešiť.

Data roaming mobilných operatorov existuje, je značne finančne likvidačný.

Kôli cenám pre bežných ľudí použiteľný de facto, len na e-mail. No ak nie si skúsený v spravovaní Windows, výrazne nedoporučujem.
Windows a aplikácie si sťahujú z internetu kade co a kedy ich napadne. Taký neviditelný update na pozadí by ťa mohol vyjsť na slušné peniaze, tak pozor na to.

Na hoteloch býva dostupná wifi pre ubytovaných a taktiež v nákupných centrách sú free zony.

Výber notebooku je hlavne vecou financii. Ak nemáš požiadavky na výkon grafiky, teda hry, je temer jedno co kupiš. Prezeraj si akciové ponuky, pre nenáročných uživatelov sú niekedy dobré ceny.

Pre pobyt je dobré vedieť že nie všetky krajiny majú rovnakú zásuvky el. siete a napätie siete.
Británia v Europe má iné zásuvky ! Keď jazdia vľavo prečo by mali mať rovnaké, no nie ?