Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem základní deska

Zdravím,
přestal nám jít pc (normálně se windows načetli, ale při jakékoli akci to hodilo modrou smrt). Zkoušeli jsme reinstal systému, ale bez uspěchu)
Tak jsme usoudili, že je problém v základní desce (grafiku jsme zkoušeli jinou a taky to padalo)
Bohužel já nevim, jakou desku do toho koupit, jelikož se moc neorientuji v tom, jaká paměť má jaký slot, to samé grafika ...
Momentálně je tam MSI K9N Neo (MS-7260)
Také nevim, jestli se vyplatí do toho investovat, nebo to rozprodat po dílech.

PS: Je mi jasné že by tam šla koupit ta samá, ale radši bych nějakou výkonnější, kterou bych mohl postupně osázet výkonnějšími částmi. Momentální sestava je:

Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2000 MHz (10 x 200) 3800+
Základní deska: MSI K9N Neo (MS-7260) (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
čip základní desky: nVIDIA nForce 550, AMD Hammer
Paměti: 2048 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Grafika: NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

... skus do BIOSu load defaults a nastavit v BIOSe RAM frekvenciu na 667 MHz (resp. na 333). Skus len jeden modul RAM samotny.

Inac ak chces kupit dosku tak maximalne s AM2+ socketom (ani neviem ci sa este robia), ptz do AM3 dosky sa neda srcit AM2 processor. Alebo kupit naraz novu dosku AM3, CPU AM3, a nove RAM DDR3. Tieto 3 veci sa nedaju upgradovat postupne, len naraz.

zkusil jsem tam nahrát XP a teď to jde. Jediný co je špatně, tak grafika ve hře (není moc náročná) se strašně seká. Zkoušel jsem i druhou graf. kartu a pořád stejný, tak nevim ...
ještě jsem vlastně v biosu u ramek přepnul všechno na AUTO