Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehození fix/removable bitu

Ahoj,

pořídil jsem si flash ADATA Nobility N005 16GB, je nastavená jako fixed disk, věděl jsem to od začátku a věděl jsem že to bude mít výhody i nevýhody,
a že si to kdyžtak nějakým softem přepnu, někde v dikuzích na CZC o tom byla zmínka že nějaká firma co dělá flashky na to má nějakej svuj nástroj, že je zdarma a funguje na všech flash, ale ten post už nemůžu najít a nepamatuju si jak se to jmenuje,

vygooglil jsem dva prográmky, jeden nešel spustit, druhý ano, kliknul jsem na switch vypsalo to že to je přehozený že mam zařízení vyjmout a znova připojit, ale nic s nezměnilo,

chtěl bych se zeptat jestli nemáte nějakou osvědčenou utilitku která by fungovala?

případně když to změním na removable disk, nezmění se pak rychlost na USB 3.0 ?

Tak ten USB stick naformatuj na FAT32. Nemusi byt removable (plati pre drvivu vacsinu vyrobkov a stavim sa o basu piva ze to plati aj pre ten tvoj tajny DVD prehravac). Alebo mi chces tvrdit ze je zakazane pripojit k nemu normalny USB HDD? (ktory je vzdy fixed)
P.S> pripadne ho naformatuj v tom DVD prehravaci, ak ma na to v menu polozku, ptz Windows je dementny nechce sa mi vysvetlovat jak to formatovat, zavolaj si do MS ze jak sa formatuje na FAT32, nech vedia co za sracku vyrobili ptz to standardne Win neumoznuje :)

Ale tie zariadenia nevedia pracovat s NTFS, tak to budes musiet sformatovat na format ktory podporuju tie zariadenia. Removable bit je absolutne nepodstatny nezaujima to ziadne zariadenie. Precitaj si navod k tym zariadeniam ze jake maju poziadavky na USB uloziste, a jak to treba nafomratovat.

Inac skontroluj si ze tam je oddiel - pravy klik na tentopocitac - spravovat - sprava diskov (ze tam je oddiel spoznas podla toho jake su aktivne moznosti po pravom kliku na tu oblast). Ak si to zmenil na fixed tak treba vytvorit novy oddiel. Ked Win odmieta tak ten USB stick kompletne vymaz programom killdisk a potom vytvor oddiel a az potom formatuj.
Ked si to menil z fixed na removable tak to zmaz killdiskom a naformatuj, bez vytvarania oddielu.

predtim sem mel flash OCZ 16gb naformátovaná na ntfs, removable, a fungovala v tej tiskárně

ta adata 16gb ntfs fixed tam nejde, a v diskuzích je u ní napsáno že některá zařízení jí nenačtou protože to je fixed disk

chtěl bych se teda zeptat jak to přehodit?

smáznout oddíl, naformátovat, přehodit bit, vytvořit oddíl, naformátovat ?