Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi problém s připojením + aktualizace ovladače

Zdravim,
Od soboty mám problémy s wifi připojením. Používám router Edimax BR-6428nS, který jsem koupil letos v červnu. Donedávna fungovalo vše v pořádku, ale od soboty se mi začalo stávat to, že cca jednou za 45 minut ztratí notebook wifi signál(jakoby se router restartoval) a musím se pracně připojovat znovu. Jednou sem nad tím mávnul rukou, ale jakmile se to začalo stávat pravidelně, tak mě to začalo štvát. Nevím, jestli je problém v notebooku(v té době kdy se mi to stalo jsem nic neinstaloval a od té doby také nic) nebo jestli je na vinně router. Kabelové připojení druhého "domácího" počítače je v pořádku a nevypadává. Bohužel teď nemám možnost vyzkoušet připojení na jiném notebooku, ale koncem týdne to vyzkouším(pokud problém nevyřeším do té doby sám:)
Už jsem zkoušel změnu kanálu wifi,ale bez úspěchu. Napadlo mě aktualizace fw routeru a také aktualizace ovladače wifi v notebooku. Nikdy jsem však(kvůli své pohodlnosti a lenosti:) neprováděl aktualizaci ovladače. Je to podstatné aktualizovat ovladače? Jak často aktualizujete ovladače vy a jak se vůbec ovladače aktualizují? Dělá se to přes Správce zařízení, tam najedu na síťové adaptéry(mám wifi ovladač Atheros AR928X) a dám aktualizovat ovladač?

Omlouvám se za stupidní dotaz,ale doufám že to společně vyřešíme.

S ovvladačmi sa neponahlaj, potrebuješ vyšetriť co sa deje, kde je problem. V notebooku, routri, v tom dalšom PC ?

V okamihu keď dôjde k výpadku WIFI, aká je sieťová aktivita PC pripojeného kabelom, kontrolné LED diody na routri nesignalizujú velké datové prenosy ? Možno nejaký soft si z teba urobil komunikačný uzol, a router jednoducho nestíha.

No ono to kolikrát vypadne ikdyž je druhej počítač vypnutej. Ale pravděpodobně bude problém v notebooku. Na notebooku vypadlo spojení a okamžitě jsem skočil po telefonu a zkusil se připojit na wifi a kupodivu jsem se připojil bez problému. Když mi připojení na notebooku vypadne tak musim vypnout a zase zapnout wifi(na notebooku) a potom se připojit. Od přítelkyně si půjčim notebook a zkusim jestli budou problémy i na něm. A pak to budu řešit dál. Poprvé mi to vypadlo, když jsme hráli s bráchou(on na "domácím" pc a já na notebooku) counter strike, takže síť byla asi hodně zatížena. Zkoušel jsem už i obnovu systému, ale bez úspěchu.

Tak právě mám před sebou dva notebooky a na obou ta wifi vypadává ve stejnou chvíli takže na vinně bude nejspíš router. Mám teď několik možností. Asi nejjednodušší bude zkusit přehrát fw routeru na vyšší a doufat, že se to spravý. Pokud ne tak zkusim restartovat router do továrního nastavení a pokud ani to nepomůže, tak ho pujdu reklamovat...V napájecím kabelu problém nebude, protože když sem na notebooku připojenej přes kabel tak je vše ok.
Napadá někoho nějaké jiné řešení?

Hele je to divný, protože už jsem to takhle měl připojený několikrát a vždycky to fungovalo bez problémů a já sem se v nastevení routeru nevrtal, takže je všechno nastavený z doby kdy to ještě fungovalo, ale teď to nefunguje. Moc se v tom nevyznám. Kouknu se do nastavení routeru a potom napíšu co tam je jak nastavený a třeba na to příjdeme.

Pozri, ci ten router nema nieco v logu ak nie tak by sa musela spravit analyza, napriklad ak sa nb odpaja pravidelne staci spustit snifovanie siete a pozerat co tam lieta vzduchom v tej chvili. Pravdepodobne dostane router deauth packet od klienta, otazke je, ci ho posiela klient naozaj, to by sa dalo zistit snifovanim.
Je to, ale dost pracne, dnes sa veci riesia skor vymenou zariadnia a neskuma sa, kde presne je chyba.

Ked uz mas dva notebooky, tak dufam, ze ich nemas na stole tesne vedla seba. To by bola chyba.
Minimalna vzdialenost dvoch wifi zariadebni od seba je 0.5m a pri tych citlivejsich akym je aj wifi karta Atheros AR928X je ta vzdialenost 1m.
Treba instalovat bezdratovu utilitu a kuknut aka je kvalita signalu. Chcelo by to odsledovat kvalitu tesne pred momentom kedy pride k odpojeniu.
Wifi karty (a ich ovladace) riesia problemy na linke tzv.reconnectom. Ak spadne hodnota kvality pod urcitu hodnotu nastava reconnect, co znamena odpojenie a znova pripojenie. Je to bezna a normalna funkcia wifi klientskych zariadeni od prvopociatkov wifi vysielania.

Ku klientskym kartam dodava bezdratovu utilitu priamo vyrobca karty, pretoze je tesne naviazana na funkcie ovladaca. Atherosy utilitu mavaju. Instaluje sa niekedy ako doplnkovy program z instalacneho media ku karte, alebo niekedy je to integralna sucast ovladaca. Dost vela uzivatelov si bezdratovu utilitu ani neinstaluje, kedze wifi karta funguje aj bez nej. Notebooky mavaju bezdratovu utilitu na Instalacnom mediu a jej nazov nemusi suvisiet z nejakym wifi. Treba preskumat co vsetko obsahuje Instalacne medium. Ak to nenajdes na Instalacnom mediu, kukni na web Atherosu.

hele tak jsem se s tim sral dva dny a výsledek nulovej. Nastavil jsem defaultní nastavení routeru, všechno sem konfiguroval znovu a pořád se to cca 1 za 45 minut odpojí. Ten interval toho odpojování není pořád stejnej( někdy se to odpojí 2 krát během 5 minut a někdy to drží třeba 2 hodiny). Špatnym signálem to nebude, protože mám router v pokoji kde mám i notebook, takže signál naplno. Je divný, že to začalo dělat z ničeho nic... Celou dobu to fungovalo a najednou to takhle blbne. Může jediná věc, která mě napadá je hw problém v routeru. Je to možný? Že se tam prostě něco podělalo a teď to takhle vypadává? Tady je pokročilé nastavení wifi routeru: af972f05d6 , takže pokud je tam někde problém tak řekněte kde...

No bez merania sa s tym mozes sr*t aj dalsie dva tyzdne a neprides na nic ine ako uz vies. Palickovy ukazatel je tak na dve veci. Zohnal si a nainstaloval tu utilitu?
Ak ano, okopiruj sem hodnoty pre statistiku signalu. Zo statistiky sa da vycitat, kde moze byt chyba. V routri si nastav DTIM na hodnotu 1, Channel width na 20MHz, CTS protect na Auto. Bohuzial bez nejakeho merania sme na tom rovnako ako ty, mozeme iba hadat a dohadovat sa co este nastavit, vyskusat a pod. Obcasne a nahodne chyby odpajania byvaju v 95% pripadov spojene s rusenim.

bohužel jsem žádnou utilitu nesehnal. Na instalačnim cd jsem nic takovýho nebylo a na stránkách Atherosu se moc neorientuju. Zkusim se na to podivat večer. Není nějaká ta utilita na to ke stažení třeba na stahuj.cz nebo na podobných servrech?Možná už to mám někde naistalované v pc, ale nevim o tom...Nemohl bys mi poradit, kde by to mohlo být nebo jak to najít?

Díky moc

Tu je nejaky popis k tej utilite.
http://www.yatow.de/out/fck_files/CE-papers/ce-ar5 bmb5.pdf

Na str.18 sekcia Diagnostic TAB si vsimni, ake mnozstvo chybovych udajov sa da pomocou utility zobrazit. Podla toho sa da v urcitych pripadoch dedukovat mozny okruh problemov.

Pre HP notebooky je utilita tuna:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/S oftwareDescription.jsp?lang=en&cc=uk&prodTypeId=32 1957&prodSeriesId=4173277&prodNameId=4173278&swEnv OID=1093&swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=ob-837 90-1

Pre ine notebooky bude zrejme treba pohladat na webe vyrobcu notebooku.

Inak neviem, ci sa Atheros nevyflakol na utilitu pre Win7. Kdesi som cital, ze vo Win7 nefunguje.

Tak jsem se pokusil nainstalovat ten Atheros client, ale pořád to házelo chyby....Nakonec jsem sehnal jinej program na sledování signálu. Zaznamenal jsem přesně ten pád: 672c94be6d (musíš si ten obrázek rozkliknout) a už jsem zkusil snad všechno a nic nepomáhá. Je divný, že to začalo tak najednou a ještě divnější, že to neopravilo ani znovu nakonfigurování sítě....Už si fakt nevim rady.

Ano, je tam vidiet, ze ti to padne. Ten obrazok vyzera, ze to je z nejakeho stumbleru.
Teraz je zaujimave ako si to meral. Ak si to meral tak, ze si mal ten program spusteny na pocitaci, ktoremu padne siet, tak iny vysledok sa neda ani ocakavat.
Pisal si, ze ti to sucastne padne na obidvoch pocitacoch, co by mohlo naznacovat, ze skutocne pada AP a to tak, ze prestane na chvilu vysielat.
V takom pripade sa moze jednat o zavadu hardware samotneho AP a zrejme je vhodny na reklamaciu.
Ak by mal aj AP problem so signalom, je mozne si to vsimnut na linkovej RxRate. Bohuzial prave tieto veci su viditelne len v tej utilite.

Okrem toho, ak je tvoja siet na tom obrazku ta prostredna, tak hodnota -22dBm je hodnotou velmi silneho signalu. Treba na AP znizit vysielaci vykon. Sucastne karty su tak citlive, ze maju problem so silnymi signalmi. Specifikacia 802.11 napr. hovori o max. urovni signalu -20dBm.

V napájecím kabelu problém nebude, protože když sem na notebooku připojenej přes kabel tak je vše ok

v napájecím adaptéru může být problém - odchází mnohem častěji než routery/switche.
to že při poklesu napájení ještě funguje drátová část, ale už nefunguje vysílání wifi, spolu přímo nesouvisí a je to při poruše adaptéru normální.
samozřejmě s výměnou routeru budeš mít i nový adaptér, a problém se sám vyřeší.