Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Služby XP_SP2

Nainstaloval jsem na slabší stroj XPSP2. Použití kancelář, hry, Net přez DHCP router. Jelikož je to pomalé potřebuji odborně poradit, které služby mohu vypnout.

Tady je náhled :

Slu%9eby%20XP_SP2

Snad by to bylo dobré pro více uživatelů slabších PC.

To máš pravdu, ale nemusím si to psát! :-D A taky si to musíš umět vypsat :-D:

Adaptér výkonu služby WMI					Ručně		Local System
Automatická konfigurace bezdrátových zařízení			Ručně		Local System
Automatické aktualizace						Zakázáno	Local System
Fax								Ručně		Local System
Hostitel zařízení UPnP						Ručně		Local Service
Chráněné úložiště				Spuštěno	Automaticky	Local System
Indexing Service						Zakázáno	Local System
Iomega Active Disk				Spuštěno	Automaticky	Local System
Iomega Activity Disk2						Zakázáno	Local System
Iomega App Services				Spuštěno	Automaticky	Local System

v podstate si ich pisat nemusis. service moze byt aj v stave odpojeny a defaultne je ich v takomto stave velmi malo. takze staci si zotriedit service podla stavu, urobit si printscreen default odpojenych a potom vsetky ostatne si uz odpojil ty. cize nabuduce len porovnat s printscreenom a veselo obnovit.

Protože téměř všechny služby dřepí v klidu v paměti a čekají na svojí příležitost, je vypnutí nepoužívaných (nebo nepotřebných) služeb v podstatě zbytečná práce, nic se neurychlí. Ani paměť se neušetří, neboť v klidu zůstává služba trčet ve swapu. Teoreticky se urychlí jen (nepozorovatelně :-)) start systému.