Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sitovy kabel byl odpojen

Zdar, PC se sitovkou na zakladni desce Gigabyte.

Najedu do Windows 7 a sit ma cerveny krizek, odstranit potize - zasunte kabel. Kabel LANka samozrejme je v PC. Kouknu na sitovy adapter a je OK. Kouknu do prohlizece udalosti a zadna chyba. Kouknu za pocitac a u sitovky je to mrtvy. Restartuju PC, nebot v dualbootu je Ubuntu, no a z toho pisu, sit OK.
Cim to v tech Windows muze byt?

ne, muzu zkusit, ale neverim tomu, ovladace zd jsou OK vcetne sitovky.

zkusil jsem ale bod obnovy do doby kdy jsem naposledy u rodicu instaloval aktualizace Windowsu a sit prokazatelne fungovala, cimz jsem odstrelil i pripadne viry, ale vzhledem k tomu jak je pocitac pouzvam si nemyslim, ze by tam nejake byly, nicmene situace je stale stejna.

Rikam si, jestli skutecne neni kabel nejak porusen (viditelne ale rozhodne neni), ale porusen by mohl byt nektery vodic, ktery neni pro pripojeni nutny, linux to nezajima, ale windows to nechteji zkousnout. Je neco takoveho mvubec mozne?

jste

radsi jsi ;-)

Vzadu svetielka neblikaju? Po zapnuti PC blikaju? Prestanu ked nabehne Windows? Potom je to nieco s ovladacmi.
Ale ako uz pisal ledni brtnik, skus to v spravci zariadeni v nastaveni sietovky prepnut na 100Mbit, vtedy sa pouziva menej vodicov (moze byt problem s kabelazou stava sa to ze je tam blby kontakt na draty). Alebo skusit iny kabel.