Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem napatie RAM

moze sa nieco stat ak dam na zakladnu dosku RAM s nominalnym napatim 1.8V ak na MB pisu 1.5V?

som si to vsimol az dnes lebo na alze to v popise podpory RAM na MB nebolo iba:
Typ: DDR3
Slot: 2x DIMM
Frekvencia: 1066/1333 MHz
Režim zapojenie: Single-channel
Max. kapacita: 8 GB

Supports two unbuffered DIMM of 1.5 Volt DDR3 1066/1333* (OC) DRAM, 8GB Max

dakujem za odpovede

lebo kdekolvek som ju pozeral a mala napisane napatie bolo 1,5V sice na alze je to produktove cislo s na konci s H...ale to iste ked otvaram na patriot stranke sa nedaju tie cisla samostatne otvorit takze tak.....no vsimol som si viac chyb...sa mi ulavilo :D

To je co za desku ? Něco speciálního ? Normální je u intelu do 1,65v, u AMD může být myslím víc.

Paměti na 1,8voltu prostě nebrat. Je možné ale ne moc pravděpodobné že budou fungovat i při 1,5voltu.
Některé desky umí zvýšit napětí ram ale to zase může odpálit procesor.Takže 1,8v ne.

Asi všeobecne platí zrejme takto pri DDR3:

1. AMD = 1,5V
2. Intel = 1,65V

Všetko nad je už OC. Pamäť to musí podporovať v SPD čipe, typicky v XMP profile je uvedená vyššia frekvencia ale aj vyššie napätie. Niektoré dosky majú v BIOSE možnosť zvoliť XMP profil, prípadne (dnes už takmer každá?) zvýšiť napätie RAM.

P.S. pozor nie som "hw guru", môžem sa mýliť !

U AMD si můžeš navolit až takové napětí, které ti dovolí použít deska (resp. BIOS). U Intelu je strop 1.65V, neb se už jedná o průrazné napětí CPU. Dle JEDEC je OV (over voltage) vše nad 1.5V, výrobci pamětí takto "natahují" možnosti svých paměťových chipů.