Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Instalace tiskárny

Čau. Koupil jsem si tiskárnu EPSON SX210 a když ji připojím, tak to napíše "zařízení nebylo rozpoznáno" (to znamená, že se to připojí, tudíž, není třeba přervanej gábl)
A když dám instalaci, tak to pak tu tiskárnu hledá, a nenajde ji to. Píše "zařízení nelze rozpoznat" a nápověda.

Nevím co mám dělat, už jsem z toho zoufalý...

já mám tiskárny v registrech v této větvi:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\Environments\Windows NT x86\Drivers\Version-3\

podle tvé verze to budeš mít někde v okolí. zkontroluj, a pokud se vyskytuje, nalezenou větev tiskárny smaž.

spustil jsi vůbec oba ty příkazy, a viděl jsi že ve správci zařízení ve skrytých položkách nic není?

když neumíš instalovat usb zařízení, nainstaloval jsi vůbec driver chipsetu základní desky, ať si windows s novým chipsetem rozumí?

A chipset jsem neinstaloval. Ani nevím co to je

pak ti nemusí korektně fungovat detekce tiskárny přes usb.
je to sice jen běžný sériový přenos který měly zvládat už wirdows95b, ale co bys pro funkčnost své základní desky neudělal.

registry: spustíš regedit.exe, doklikáš se až na tu větev se seznamem tiskáren. špatně nainstalovanou tiskárnu smaž.

toto funguje ve všech profi verzích windows - v cmd.exe:

set devmgr_show_nonpresent_devices=1
start devmgmt.msc

devmgmt.msc jde spustit i ve zkriplených home verzích, určených jen pro domácí klikače. nemusíš 10 písmen s chybami opisovat, i do příkazového řádku to můžeš vložit za schránky na nabídku pravým myšem.
spustí se ti správce zařízení s nastavením i pro odpojená zařízení (taky nechápu proč na to retardovaný microsoft nemá prostě parametr), ještě musíš v menu nechat zobrazit skrytá zařízení - a tam smažeš svůj tiskárnový pokus.

pak už to každému musí jít nainstalovat - jak tu bylo málokrát zdůrazněné: s odpojenou tiskárnou.

No bezva :( TAk jsem to instaloval. Pak přídu k PC a tam, že to cosi nemůže najít, (něco jako že to přerušilo instalaci) ale na ploše byly ikonky. Tak jsem vyndal CD, a když sem ho tam dal znova, tak ho to nenačetlo. Ani v tento PC, ani nesvítí cd romka. Prostě nereaguje :(