Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDMI kabel

Dobrý den koupil jsem si novou televizi a mám v plánu jí spojit s notebookem který má hdmi konektor takže pohoda ale mám doma i 5.1 sestavu a ta má vstupy jen na cinche. Nevím jestly jsem nevymyslel blbost proto se radši zeptát než začnu nakupovat. Chtěl bych natáhnout jeden hdmi kabel který by přenášel obraz i zvuk z notesu do televize. A tím samým kabelem přenášet zvuk z televize do sestavy 5.1 samozřejmě bez zapnutého notesu který by dával taky signál. A ted ten problém jde pomocí nějakých redukcí dostat s hdmi kabelu jen zvuk, na cinch do sestavy předem děkuji za odpovědi

http://cs.wikipedia.org/wiki/High-Definition_Multi media_Interface

HDMI podporuje přenos videa ve standardní, rozšířené nebo high-definition kvalitě, a až 8-kanálový digitální zvuk. Rozhraní nezávisí na různých televizních a satelitních standardech, protože přenáší nekomprimovaná video data.

Vsimni si toho digitalni. To spis budes potrebovat konvertor, pokud bedny nemaji analogovy vstup. Zeptam se jinak - televize nema vhodny vystup pro reprosoustavu?

já nevím jak to vysvětlit ale notes nepobeží když budu koukat z externího hardisku přes televizi na filmy, to poběží televize hardisk, 5.1 a v tomto připadě to potřebuje připojit na tu 5.1 a chtěl jsem použit ten hdmi kabel a vzít si z něj nějak zvuk koupil bych rozdvojku na hdmi kabel, jeden pro notes a druhý nějak redukcema na zvuk do 5.1

ano notes přes hdmi a zvuk v tomto zapojení přes jacka z notesu do 5.1 ale pak ten samy hdmi kabel co slouží k přenosu signálu z notesu do televize chci použít k přenosu zvuku z televize do 5.1 v tomto případě je notes vypnuty a jde mi jen o to použít ten hdmi kabel na zvuk