Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak velký disk umí základní deska?

Mám desku ECS PC-chips M848 a potřeboval bych vědět jak velký HDD se k ní dá připojit. Je sice dost stará, ale na stahování dat z netu v noci stačí, jenže bych tam potřeboval co největší HDD. Asi nemám svůj den, nějak jsem to nevygooglil.3-[ Popřípadě prosím o odkaz kde jste to našli. Dík:-)

Já bych to viděl na "klasické" omezení bigLBA, tj. max. 120GB, nicméně ti nic nebrání použít starší malý (menší) disk (10-20GB) jako startovací a "velký" připojit jako "nestartovní" - Aktuálním Windows XP/2000 to vadit nebude, neboť BIOS k přístupu na disk nepoužívají a obsahují vlastní rutiny k obejití "bigLBA" problému.

Ještě bych zkusil poslední BIOS: http://www.pcchips.com.tw/PCCWeb/SiteMap/SearchResu lt.aspx?q=M848&f=Downloads&MenuID=0&LanID=0