Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte novy notebook s dokem

Zdravím Vás. Snad se sám i docela vyznám, nicméně pro kamaráda shánim notebook s dokem s cenou do 40 000 bez SW bez rozsirene zaruky. Na velikosti nezalezi (opravdu kupodivu ne, takže 15 - 18 palcu), značka nerozhoduje (sam preferuji Dell nebo Lenovo, kamarad HP). Nejde mi o tabulkove parametry (ty si najdu sam) ale o osobni zkušenost. Pokud nekdo udelal v nedavnu podobnou koupi a chce se podelit o zkusenosti, budu vdecny. Předem děkuji.

Bez rozšířené záruky u tak drahé věci to je sebevražda. Na předchozím notebooku se mi po záruce rozbila zdířka na napájení a chtěli mi měnit celou základní desku za 3 000. Teď mám care pack na 3 roky a když notebook omarodí, prý okamžitě přiletí maník vrtulníkem a na místě opraví. :-)
U notebooku záleží, nač jej chceš. Pokud na kancelář a bez častého přenášení (víceméně místo stolního), tak budeš mít úplně jiné požadavky, než když s ním chceš imrvére cestovat.
K čemu bude sloužit jsi nenapsal.

Se zarukou souhlasim, on sam mi tvrdi ze ho za dva roky stejne vyhodí. Pokud nakupuji pro firmu, kupuji se 4 letou. Jelikoz ma uz nejakou 13 palcovku, nebude asi tolik určen na přenos, pracuje na něm, ale nic HW naročneho (zadne CADy), takže vykon chce spis na hry a asi proto chce i ten dok ( kvuli doku usuzuji ze bude spis na "pevno", velikost monitoru tolik nerozhoduje, bude ho napojovat na monitor, spis aby ta grafika nebyla uplnej ... . (nechci tu řešit vhodnost nevhodnost, ale vyřešit konkretni požadavek). Na druhou stranu si myslim , ze za 40 000 uz lze vybrat vykony ntb i s vydrží a bez velke hmotnosti. Konkretnejsi požadavky mi nesdelil, a asi ani nema, proto me osobne jde hlavne o spolehlivost a "kvalitu" a tak nějak o dobrou zkušenost. Zkusenosti mam dost, ale ty nove modely se furt mění,...

Promiň, píšeš, že zkušeností máš dost. To je možné, ale dle dotazu (a reakce níž) pak víš líp než kdokoliv tady, co pořídit. Nemyslím to jako škodolibou poznámku, spíš takříkajíc přátelskou. ;-)

pracuje na něm, ale nic HW naročneho (zadne CADy), takže vykon chce spis na hry

Myslíš, že mnohé hry jsou na hardware méně náročné než ony "CADy"? A proto ten asi (? viz úvaha) dok? To jsi mne tedy hodně překvapil. Ano, vhodné to není (z mnoha pohledů - mj. "herně" grafický výkon řešení business notebooku s dokem v ceně do 40 tis. atd.). K věci - do 40 tis. s dokem, zvláště s co největším grafickým výkonem - tam ale nemáš moc co vybírat, vše je takřka dané. HP EliteBook 8560w, dostupný ve (do 40 tis.) dvou konfiguracích (FirePro M5950 nebo Quadro 1000M). Co se dá říci k 8560w - v mnoha ohledech výborná pracovní stanice, nejde o herní notebook, ač jich spousty zvládne, ale ve FullHD rozlišení i ony grafiky nejsou (oproti možnostem desktopu za poloviční cenu) na náročné hry nic moc. Toliko k věci.

Jendo Koláři,

z toho (požadavků), co jsi napsal (a jak jsem pochopil), nemáš ale moc co jiného vybírat... :-) Pokud se ptáš na mou osobní zkušenost s EliteBookem 8560w, doma ho nemám, v práci ho nemám, v blízkém okolí ho nikdo nemá. Měl jsem (z novějších workstationů od HP) v ruce (ale také nevlastnil) jen předešlý model 8540w a 8730w. 8560w je (mj. zvláště konstrukčně) inovací velmi dobrého EliteBooku 8540w. Věřím, dle několika mála zveřejněných postřehů a zkušeností (velké recenze jsou teprve očekávané), že jde v rámci konkurence a svým zaměřením - obdobně jako 8540w - opět o to nejsolidnější, co je dostupné (mj. nejvyšší u nás dostupná konfigurace 8560w je i s velmi dobrým DreamColor IPS displayem).

Pokud Ti můžu nabídnout alespoň odkazy:

http://forum.notebookreview.com/hp-business-class- notebooks/592842-hp-elitebook-8560w-mini-review.ht ml

http://notebookpc-review.over-blog.com/article-hp- elitebook-8560w-notebook-pc-review-74303590.html

http://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-8460w-85 60w-and-8760w-officially-announced.51575.0.html

http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t =31330&postdays=0&postorder=asc&highlight=8560w&st art=15

Potrebuji poradit novy notebook s dokem na zaklade OSOBNICH zkusenosti, bližsi parametry udavat nebudu. Neznam je a popravde mi v dnesni dobe prijdou zbytecne, zvlast kdyz to ma byt NTB s dokem, to uz samo o sobe definuje pouziti. Chtel bych co nejvice zkusenosti s co nejvice modely.

Přítomnost dokovacího konektoru VŮBEC "samo o sobě nedefinuje použití" notebooku. I notebooky s dokem (většinou v tzv. "business class") jsou v nabídce od malých cestovních s integrovanou grafikou až po pracovní stanice s vysokým výpočetním výkonem. Dokovací konektor pouze - či zvláště - nabízí možnost jednoduššího připojení periferií (především s ohledem na ergonomii) nebo dnes u vybraných modelů připojení další baterie.

Osobná skúsenosť. Mám asi rok Lenovo T410, Asi po dvoch mesiacoch som si dokúpil Dock a asi o mesiac taký stojan na monitor do ktorého sa namontuje ten Dock. Asi pored pol rokom som vymenil disk 320GB za SSD 300GB od Intelu a teraz som už maximálne spkojný, absolutne pohodová práca akov teréne, tak aj doma. Pri výmene disku za SSD nerobilo dobrotu obyčajné naklonovanie disku, stiahol som najnovšie ovládače a nainštaloval som Win7 64bit na novo a od vtedy všetko OK.

Všetky notebooky ktoré som vlastnil, boli IBM, neskôr Lenovo. Začínal som s A21p za 155tis bez DPH - demo cena IBM. Dodnes funguje, spoločenstvo vlastníkov bytov má na tom účtovníctvo (2x vymená batéria, terz ide 2,5 hod na batériu). Nikdy som nepotreboval žiadny servisný zásah. U drahších modelov je záruka 3roky.
Koncom roka budem kupovať ďalší - samozrejme Lenovo z Téčkovej rady.

14" displaye všech rozlišení v noteboocích (až na naprosto ojedinělé výjimky, jeden se např. objevoval u 14" HP Envy, i když také jen TN 6-bit panel) jsou jedny z nejhorších vůbec (a je téměř jedno, kdo ho vyrobil), v T420 nevyjímaje (stejně tak obdobně u valné části 14" business TOP konkurence - HP EliteBook 8460p, Latitude E6420 ad.).