Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s diskem

Ahoj omlouvam se jestli pisu o problemu ktery tu uz byl.

Popisu vam problem. Mam disk ktery byl umisten v externim USB supliku.Je to disk Seagate 400GB 7200 rpm. Jeden den jsem si ho donesk domu a v pohode jel. Druhy den jsem ho donesl ke kamaradovi a uz nejel psalo mi to ze neni naformatovany. Tak jsem ho zkontroloval pomoci Partition Magicu a zjistil ze je vadna Partitiona...Tak jsem si stahl programek ktery umi restaurovat vadne partitiony - Partition Doctor. Avsak Partitionu se mi nepodarilo restaurovat. Ale bunusem se mi uplne rozhodila a ted mi to hlasi jako 40GB disk misto 400 GB. Z daty uz sem se rozloucil(Velice dlouze, disk byl plny filmu :.( ) Mate nekdo nejaky napad jak opravit disk aby na nem bylo alespon tech 400 prazdnych GB??

Diky za odpoved bud sem nebo na mail: johniekori@seznam.cz

Jo, ak ide len o to znova ho naformatovat - nabootuj W9x startdisketu (www.bootdisk.com), a zmaz zaciatok disku bud utilitou od vyrobcu disku, alebo napr. programom killdisk, alebo sa na to pozri cez ranish partition manager (www.ranish.com, v2.40 stable) a zrus vsetky particie a vytvor jednu novu najprv preistotu len max. 128GB, potom to pod Windowsami zrus a vytvor aku velku chces.

P.S. dufam ze aj ty aj kamarat ma WinXP SP2 alebo ak nie SP2 tak rucne povolene EnableBigLBA v registroch :!:

No taký svetový nie je. Nechtiac som si odstránil záznam o partition, čiže dáta ostali, len v MBR sa vymazal záznam a GetDataBack chcel všetko po súboroch ťahať. Trvalo by mu to asi 2 dni, keby ho nechám. Ale mne vtedy pomohol Partition Magic, ktorý autorovi nepomáha, takže aj toto je riešenie. A keďže sa jedná o filmy, tak tam nebude 100 000 súborov ako som mal ja, myslím.

Diky ale data jsou jiz ztracena zkousel jsem ruzne utilitky a s daty uz sem se rozloucil....

No a s tim suplikem to mnoho spolecneho nema...Jelikoz jsem ho z neho vytahl a pak se to teprve stalo.
Ten Suplik a ten disk je jeden model od vyrobce Vantec. Takze ten suplik sem nekoupil externe.Je to kompakt, ale to je vec jina...

Ten Low Level uz me take napadl jelikoz si s tim neporadil ani FDISK a ten vzdycky prekousl vsechno...

No nic mrknu na ten odkaz od Seagate a diky za pomoc a rady...

Jasne ze jsem cetl co jsi napsal...

Ten programek od vyrobce jsem si stahl ale zatim ho nemuzu pouzit jelikoz nejsem doma ale v praci.

Ranish jsem pouzil ale umozni mi to pouze vytvorit partition o velikosti 40GB jak uz jsem psal.Partitionu jsem uz kolikrat zrusil i vytvoril ale stale nemuzu udelat vic jako 40 GB.

Dale oba dva mama SP2, takze by to snad melo byt OK.

GETDATABACK - Dneska sem to stahl i s Crackem takze by to snad mohlo byt OK. Ale vyzkousim az doma.

A do Biousu mrknu taky az doma....

Diky za info, ale ted zrovna mam nulove moznosti jak to vyzkouset...Napisu zitra jak to dopadlo. ;-)

No prave o to mi islo aby si napisal co hlasi ten ranish, ptz. ak aj ten vidi len 40GB - myslim udaj "celkova kapacita disku" (dufam ze si ho pustal pod DOSom a nie pod Win!), tak bud mas ten disk zle zdetekovany v BIOSe (pozriet sa tam a ak tam je na to polozka tak znovadetekovat, resp. nastavit "Auto"), alebo si prehodil jumper na disku do polohy "limit na 32G", aj ked sa mi to zda hodne divne ze by 400GB disk mal taky jumper :?:

P.S. ten getdataback skusaj az ked ti BIOS uvidi plnu kapacitu disku (v pripade ze je to najumprovane na max. 32GB tak nema vyznam skusat programy na obnovenie dat, pokial BIOS nevidi plnu kapacitu)

www.seagate.com/support/disc/specs/ata/st3400832a.h tml
kukaj na limit capacity jumper.

Lepsie to vidno tu
www.seagate.com/support/disc/iguides/ata/cuda_72008 _ig.pdf
jumper ma byt vlavo ak je disk master a pozeras sa na disk zozadu, alebo ziaden jumper ak ma byt disk slave.

Takze jsem doma....
Jumper mam nastaveny dobre je to napsany i na disku :-D
Bios mi detekuje pouze 40020 MB velky disk.Pri redetektu to najde porad to stejne.
Ted Disk Manager pod spravou systemu mi hlasi to stejne. 37,2 GB.

Takze jsem zatim tam kde jsem byl.Jdu mrknout na ten SEATOOL

Na disku je to napisane ale ked sa divas na disk tak sa na jumpre divas z opacnej strany, co niekedy cloveka pomyli a da jumper na opacnu stranu.

Nazov a znacku disku detekuje BIOS spravne? Nie su v nom chybne pismena? Skontroluj konektor disku ci si neohol/nevtlacil niektory pin (jeden prostredny pin ma chybat to je OK).

Pozri v seatools diagnostiku disku, a aj ci sa v seatools neda nastavit (resp. zrusit :) obmedzenie kapacity disku.

No takze v biosu se ten disk jmenuje spravne ale pouze ukazuje 40 GB. Kabely sem povymenoval.Mam je z ruznych oprav cizich kompu nakradenych spoustu ale nic nepomohlo...

Na SEATOOL pujdu az dneskaj jelikoz mi vcera asi zhorela Grafika...:.(
a navic me chytil revizor takze 500,- misto na legitku slo do prd...

Spatnej tejden...

Skontroluj este raz vsetky piny konektora na disku ci nie je niektory ohnuty alebo vtlaceny, a este raz ten jumper, mne sa to nechce verit ze len tak zrazu je z neho 40GB. Samozrejme aj ten seatools pozri.

Ty mas nejake moc problematicke to PC, neblbne ti doska alebo zdroj? :-) Ja mam take "stastie" vzdy s autom, a tam su bohuzial ine polozky za opravy :-/

No nevim sere se to...3-[

Tak ted k tem vecem co jsme probirali...

Takze piny jsou zkontrolovany disk nastaven na Slave tim ze tam neni Jumper.
Kabel sem tam strcil uz treti a je to porad stejny.

GETDATABACK - Tento programek mi to projel a nasel tam data o kterych ani nevim ze tam nekdy byly... Asi 30GB Her a instalacek...Kurna na co to ti kamosi pouzivali...::)

SEATOOL - Tak tenhle programek.... Nezvladl ani jeden test ktery se dal pouzit. Full diagnostic scan...Vyhodil u 90% nejakou obrovskej error v programu a tim zhodil celej kompl.. Full system scan skoncil FAILED uz po 5 sekundach s nejakym podobnym errore ale kompl mi nezhodil...Dalsi test controlleru dopadl dobre coz vlastne ani nemohlo dopadnout jinak. Takze ten programek mi vlastne nic nerekl...:-/

KillDisk - zrovna probiha.....Ale pochybuju ze bude mit nejaky pozitivni vysledek...

Ted jdu mrknout po nejakym programku na LOW LEVEL FORMAT.

TAKZE DIKY ZA RADY. Pokud ani ten nepomuze jeste kontaktuju SEAGATE support...A pak ten disk asi rozmlatim]:(

neztrácej čas hledáním programu který ten disk bude ignorovat. pusť si ie a jdi na seatools je tam online test disku který ti řekne 1) jestli je disk v prdeli nebo 2) jestli jsou v prdeli jen data. viděl bych to za 1)

otázka je ejstli sji ten disk nepřipojil do systému co neumí disky větší jak 137giga a ten to nenak*rvil

No ten test mi rekl stejne jako vse jine...

Tohle je specifikace online testu
Sekundární kanál IDE : ST3400832A
Model: ST3400832A
Serial Number: 3NF02T59 3NF02T59
Capacity: 40.02 GB
Status: No S.M.A.R.T. thresholds exceeded.

A toto vyrobce
Model Number:ST3400832A
Capacity:400 GB
Speed:7200 rpm
Seek time:N/A ms avg
Interface:Ultra ATA/100

Tak kde je ten problem??

Návod

1. Download the free Active Kill Disk from www.killdisk.com

2. Unzip and run Active Kill Disk. It will display the message that it supports "[ONE PASS ZEROES]" method only. Remember this.

3. Press enter to bypass the startup screen.

4.Najdi si ten poskodeny disk

6. Press F10 and press enter to erase the disk (using that [One Pass Zeroes] method mentioned earlier

7. Go into the Administrative Tools (this guide is assuming Windows XP) and select Computer Management. Double-click on Disk Management.

8. Go down the list of disks until you find the new healthy partition of the USB drive. Right click it and say format. Format it whatever you want. If after the attempted format it says something like "I can't do this because the partition is write-protected," ignore this message.

9. odpoj v lište USB disk a znovu pripoj, a naformatuj

11. Once you save any files that you can, reformat the USB drive (you won't have any errors this time) from My Computer. Remember that the reformatting will erase all the files on the drive. Once this reformat is complete you'll have your USB drive working again!