Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jde o malware?

Zdravím,

na novém notebooku jsem si nainstaloval Comodo a hned mi našlo malware. Přitom se mi to nezdá, protože jsem se skoro nikde na internetu nepohyboval - hlavně ne na pochybných stránkách. Google tento malware nezná, takže předpokládám, že se jedná o nějakou aplikaci, která byla přímo v notebooku a není nebezpečná, ale raději se zde ptám. Co myslíte, jde o malware nebo ne?

Ano, ale takto to nešlo. Psalo mi to přístup odepřen. :-) No, v nouzovém režimu už si to dalo říct, nachází se tam následující text:

@echo off

REM Install Business-in-a-Box
"C:\SWTOOLS\BIZTREE\Business-in-a-Box_Setup.exe"
IF NOT EXIST "C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Business-in-a-Box" goto END

del "%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Business-in-a-Box Installer.lnk"
del %userprofile%\Desktop\Business-in-a-Box.lnk
del "C:\Users\Public\Desktop\Business-in-a-Box.lnk"
del %0

:end
exit

to ti pravděpodobně blokoval comodo.

jinak cmd se mi jeví jako čistý:
spusť instalaci
jestliže nenajdeš zástupce v start menu pro všechny uživatele, tak:
smazej zástupce pro stávajícího uživatele a "public"

důležitější je zjistit co to je za program, pokud nevíš, tak ho pravděpodobně nepotřebuješ. připadne mi to jako doplněk do nějakého office balíku. http://www.business-in-a-box.com/?gclid=CMKCicnV0K oCFZwz3wodtGBm0g

Omlouvám se, že odpovídám tak pozdě. :-[

Comodo to neblokoval, byl vypnutý.

Chtěl jsem spustit instalaci, ale nějak to nejde. :-) Napíše mi to hlášku windows, jestli chci doopravdy spustit instalaci a když dám ano, tak se nic nestane. Spíš si myslím, že ten program byl už nainstalovaný, protože je v nabídce programů, když kliknu na start. Když ho zkusím otevřít, tak se také nic nestane. :-) Ale když kliknu na ovládací panely a přidat/odebrat programy, tak ho tam nevidím.

Btw: Jak jsem se díval na ten odkaz, tak je to nějaký program na správu dokumentů. Tak nevím, jak ho otevřít/smazat. :-)