Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno jaká je klidová spotřeba PC zdroje?

Nevíte náhodou, jaká je klidová spotřeba PC zdroje. Pokud je zapnutý v zásuvce 220V, ale nic nenapájí(bez zátěže)? Mám na mysli PC zdroj, který by byl nabudovaný mimo PC, byl by stále připojen na 220V a jen občas by se na něj (na 12V výstup) připojilo nějaké zařízení. Takže by mě zajímala spotřeba v té době, když na něj není nic připojeno

děkuji za odpověď

Záleží na tom, jak bys to celé pořešil. ATX zdroj jsou vlastně dva zdroje, "malý" +5V STBY a "velký". Pokud bude zdroj mimo PC, tak velký je vypnutý a malý žere pár watů. Abys nastartoval velký, musíš propojit zelený a černý v konektoru. Pokud to bylo myšleno tak, že zdroj by měl být zapnutý stále tak, aby na silových výstupech bylo těch +12V, tak by musel být natrvalo spojený zelený s černým, stále by jely oba zdroje a točil by se větrák. Spotřeba by mohla být odhadem těch deset až dvacet watů. Ale nikdy jsem to neměřil. Jo, a některým zdrojům se provoz bez zátěže moc nelíbí.

Pro inspiraci:
uprava_pc_zdroje.html

index.html

SPS_13.htm

Děkuji všem, hlavně "Jirka44" za návody. Myslel jsem to právě tak, že používám 9 zařízení na 12V. Z toho router a telefon musí být pod napětím stále. Ty ostatní zapojuji podle potřeby (scaner, Print switch, externí HDD atd.) jelikož už mi pár adapterů na 12V odešlo, uvažoval jsem vyhodit všechny adaptery z 220v na 12V a použít jeden silný zdroj z PC, který by jel kvůli tomu Routeru a telefonu stále, a k němu (na jeho 12V výstup) bych pak připojoval podle potřeby ostatní zařízení. Změti adapterů bych se tedy zbavil za cenu asi 10W výkonové stráty 240W / den.
Díky všem