Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook na upravu fotiek.

Ahojte,
viem, že chcem asi nemožne- a to notebook na upravu fotiek, ale je to len dočasne riešenie kym si nenašetrim na nejaky externy monitor. No to asi chviľu potrva a dovtedy by som chcela, aby sa mi farby v nb, čo najviac podobali skutočnym. Samozrejme chcem, aby mi fičal Photoshop, Zoner, Lightroom atď. Okrem toho začinam na VŠ a budem veľa cestovať, čiže niečo male ľahke (13tka najskor). A obmedzuje ma cenovy limit 800 eur.

Znamy mi poradil toto: http://www.alza.sk/dell-vostro-3350-stribrny-d2330 50.htm#popis,
http://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-edge-e420s-4401 -3gg-d232990.htm#popis,
http://www.alza.sk/sony-vaio-sb2l1e-w-bily-d244849 .htm#popis

Viete mi poradiť, ktory je najlepši, popripade mate lepši napad?
Ďakujem :)

Chtit po notebooku, aby byl na upravu fotek v nekterych profi programech, o kterych pises, je asi takovy prani, jako prani kulhaveho, jednonoheho bezce, ktery si usmyslel, ze porazi Bolta. No a korunu tomu nasazuje je 13" displej, po kterym chces, aby se barvy podobaly skutecnym. Tech 800 euro dej radsi na charitu, udelas s tim vic uzitku a nebudes zklamana.

Este k tomu vyberu. Narozdiel od Radeka to nevidim tak zle, tie programy moc PC nevytazia, mozno keby si spracovavala video, ale fotky, pripadne kreslenie to tak narocne nieje. Pametam si ako som kedysi v pohode pracoval v PS CS3 na zostave CPU 1,8GHz jednojadro, 1GB RAM a 256MB grafika. Jedina vec ktora ma obmedzovala bola nedostatocna pamat RAM pri operaciach s velkymi subormi. Tieto 13.3" NB maju 2jadrove procesory 4GB RAM a obstojne grafiky takze musia stihat. Len si treba vybrat dobru znacku (ziadny Acer). A potom ked budu peniaze dokupit co budes potrebovat: ext. monitor,HDD,tablet,...(aj keby si nechcela nic kreslit, retuse a veci podobne sa aj s obycajnym Genius tabletom robia ovela lepsie ako s akoukolvek mysou)

... aby sa mi farby v nb, čo najviac podobali skutočnym.

Pokud bys chtěla, aby se obraz (v rámci možností) co nejvíce blížil "skutečným", musela bys pátrat po notebooku s IPS displayem. Nejblíže Tvé cenové relaci je ovšem až za cca 1300 ojro Lenovo ThinkPad X220. V nižší cenové s IPS jedině repasovaný, třeba Lenovo ThinkPad T60 (15" s vyšším rozlišením - "FlexView"), dá se sehnat od cca 6,5 tis. Kč, ale... (záleží na kusu, podsvícení displaye řešené CCFL po dlouhých letech denního provozu, no nevím... to už je o prioritách). Jestli ale nebudeš mít barevným podáním kvalitní externí monitor, zbývá už velmi kompromisní možnost - nějaký notebook s 15" (TN) displayem a rozlišením 1600 x 900. Vím, chceš menší, lehčí, ale tyto jsou na notebookový TN průměr ve valné většině jakýmsi nadprůměrem. Takže konfigurace Lenovo ThinkPad L520, HP ProBook 6560b. Pokud menší uhlopříčku, vyhni se konkrétně 14" panelům, tady najdeš povětšinou oproti zmíněným 15" HD+ displayům kvalitou (kontrastem, barevným podáním, pozorovacími úhly) naopak to nejslabší. U zbytku jde o (tu lepší, tu horší) TN průměr (lepší TN panely najdeš, co se týče menších uhlopříček, výběrem ještě u MacBooků, vyšších řad Sony, ale ty už jsou opět nad cenu).

Hmm asi budem musieť investovať viac, ako som očakavala. Takmer 3kg notebook je na každodenne prenašanie pre taku muchu ako som ja veľa. Ten Lenovo ThinkPad X220 vyzera ako dobra investicia každopadne. Tak ja si to premyslim, čo-to prečitam a uvidim. Ešte by ma zaujimalo, čo si mysliš napr. o tomto ntb. http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6155ec-d250197. htm. Či rozlišenie 1366x768 je predsa malo? Ďakujem za odpoveď :)

hp-probook-6460b-d226758.htm alebo ešte toto...?

A onen Pavilion - zbytečný zvláště onou výkonou grafikou a display barevným podáním takový, jaký nechceš.

Nevím, jak náročné grafické věci děláš (na jaké úrovni), ale pokud chceš malý notebook, tak možnosti - pokud máš/nebo budeš mít kvalitní externí monitor, můžeš si dovolit téměř "jakýkoliv" notebook (tím nemusíš řešit kvalitu jeho displaye), jestli ale nebudeš mít kvalitní externí monitor, zbývá se soustředit na notebook s "lepším" panelem (viz výše).