Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Režim spánku

Ahoj, včera se mi stalo, že jsem dal můj HP Probook 4520s s Win7 do režimu spánku kombinací kláves Fn + F1..Dříve se hodil do režimu spánku a jenom blikalo zapínací tlačítko..A včera jsem toto udělal také a vše v pohodě ale po chvíli se zapínací tlačítko trvale rozsvítilo ale displej byl černý a když jsem zahýbal s myší tak naběhla modrá obrazovka jako kdybych PC probudil z režimu spánku..Zkoušel jsem to několikrát a vždy se stalo toto..Co s tím ? Díky Vety

Na tej modrej obrazovke je nieco napisane?

Vseobecne toto moze sposobovat aj nejaky ovladac alebo sluzba alebo aplikacia beziaca na pozadi, nieco si v poslednej dobe instaloval? Nejake ovladace (novy HW v USB apod) alebo nejaky super special antivir znefunkcnovac?

aha, zmena - takze ono sa to uspi (chvilu to blika tak jak ma), ale potom sa to po chvili zas prebudi? V tom pripade si si povolil nejaky wake event, napr. od sietovky alebo klavesnice, mysi, da sa to povolit/vypnut v spravci zariadeni u tychto zariadeni vo vlastnostiach. Vytiahni vsetko z USB a aj LAN kabel a skus to znova. Nejaka zmena?

Tak si skontroluj co som pisal, u klavesnice a mysi a sietovky v spravci zariadeni - vlastnosti a tam si odskrtni ze povolit prebudzat PC tymto zariadenim, u sietovky to moze byt ako polozka WOL a PME, vypnut. A ak mas nejaky modem v USB tak aj u USB root portov v spravci zariadeni vypnut prebudzanie z USB.

tak to odskrtni a skus znova. Skontroluj aj klavesnicu a mys a hlavne vsetko v sekcii USB.

Este si skontroluj ze ti Windows nechce instalovat aktualizacie (vtedy Windows prebudza zo spanku tiez), zapni windows update, nainstaluj vsetky aktualizacie, restart Win, a opakovat dokial tam nebudu uvedene ziadne nenainstalene aktualiazacie.

Tak ten defender nainstaluj.
Zatrhnute to bolo asi aj predtym ale to prebudzanie moze byt nahodne v zavislosti od milion veci. Najprv odskrtavaj nech zistis ze co to robi az potom mozes spekulovat ze preco to predtym nerobilo. Moze to robit aj baterka alebo problemy s embedded controllerom, vypni to na chvilu uplne odpoj nabijacku a vyber aj baterku na par minut nech sa resetne EC, a skus znova. Nemas nahodou mrtvu baterku?