Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s LAN pripojením

Zdravim. Dnes som spojazdnil moj starý PC ( cca 6 rokov ). Ked som ho zapol a zapojil LAN tak išiel uplne v pohode aj internet šiel aj všetko. Trošku som ho čistil od prachu, vonku som vybral iba RAM,HDD,GPU a to je asi všetko. Ked som ho zapojil potom ked som strčil kábel tak mi vyskočilo obnedzené alebo žiadne pripojenie a IP adresa ja nastavená na automaticky. PC som resštartoval no nepomohlo stále nejde a piše obmedzene alebo nefunkčne. Poskytovateľ je T-com a ešte nikdy som nezaznamenal výpadok. Tak neviem či je chyba v HW alebo SW a možno aj internet fakt neviem. Dakujem za každu radu.

Futr to isté.... niekto dostane nápad niečo čistiť a potom...
nejde: grafika, sieťovka, zvukovka, ram, mainboard, ... nehodiace sa prečiarknite.

Zhrnutie: snaha o čistotu je najväčší nepriateľ PC, resp. neznalosť userov o zásadach práce so zariadeniami citlivými na statický náboj.

Záver: Nikdy nič nečistiť. Maximálne vyhnať pavúkov a rukou odstrániť pavučiny.

netuším kde se takové nápady berou, ale plastová koncovka je samozřejmě dalším zdrojem statické elektřiny. takže její nasazení ničemu nepomohlo, jen zvýšilo riziko přeskoku náboje.
vysávám vždy bez plastových nástavců; buď dostatečně daleko od součástek, nebo kovovou koncovku podepřu rukou, položenou na bedně. tím dělám cca 2kohm svod, který nedovolí vytvoření škodlivého náboje.

pokud je síťovka ve správci zařízení vidět, ale nefunguje, mohlo dojít k odpálení její koncové části. (když vyloučíme kabel)
zkus od známého půjčit pci síťovku, nebo zajdi ráno do krámu. běžné 100mbit cca 100kč, 1gb 150-200kč.