Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intel core i3 - integrovaná grafika?

Dobrý den,

chci se zeptat, zda každý notebook vybaven Core i3 procesorem má integrovanou grafiku. Ide konkrétně o model HP ProBook 4520s, který má Core i3 380M procesor a dedikovanou grafiku HD6370M 1GB. Má taky integrovanou? Nikde sem to nenašel.

Díky

Pokud se teď nepletu, tak mobilní procesory Intel Core (Nahalem, Sandy Bridge) mají v sobě integrované grafické jádro vždy, jen záleží na výrobci notebooku, zdali - při užití dedikované grafiky - nechá jádro aktivované (integrovaná spolupracuje/přepíná na dedikovanou - např. technologie jako Optimus ad.) či integrovanou grafiku odpojí/deaktivuje a nechá jet pouze dedikovanou (tento případ je právě HP 4520s nebo u novějších - Sandy Bridge - výběrem třeba Elitebook 8460p ad.).

Edit viz výše: Co se týče mobilních procesorů, tak integrovanou grafiku neměly přímo 45 nm "Nahalemy", ale až z jejich architektury vycházející 32 nm "Westmere" - konkrétně dvoujádra s označením Arrandale (tj. Core i3/i5/i7 + osekané verze jako P6100 apod.).

V případě ProBooku 4520s asi ne (to už by v podstatě naznačovalo, že tam výrobce umožnil "přepínání" grafik nebo nabídl alespoň v BIOSu manuální výběr běhu buď na integrovanou, či dedikovanou - o ničem takovém ale nevím). Nakonec nic nebrání nahlédnout do možností nastavení BIOSu.