Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr HDD

Dobré ráno, Zvolil jsem pro svou sestavu disky a, SYSTÉM - WD 250Gb / 7200rpm / SATA 6Gb/s
b, DATA - WD 1T / 7200rpm / SATA 6Gb/s

Vím že na systém by mohl být klidně rychlejší ale kvůli omezeným financím nelze.. (velociraptor WD stojí 150Gb přes 2 tiš :/), jinak mám je klidně připojit přes SATA6Gb nebo radši 3Gb? nevím sám nemám se sata tolik zkůšeností stímto rozhraním defacto začínám doteď jsem se setkával jen s IDE.

Děkuji za odpovědi :)

WD se delaji v nekolika edicich, to by jsi mel napsat: Green - nejpomalejsi vhodny na data, Blue - stredne rychly a Black - nejrychlejsi vhodny na system. Samozrejme Raptor, ten jsem vynechal, protoze pises, ze na nej stejne nemas finance.

Ajta, pravda. Tak WD Black 6Gb (tebou zvolené kapacity). Matně vzpomínám, že na tom chceš dělat video (nebo kreslit, či kýho čorta) - v tom případě zvol i jako datový disk Black. Výkonnostní rozdíl Blue/Black sice není moc velký, nicméně se při trvalém ukládání / čtení může potřebný čas "naskládat".

Jinak ano je to určeno pro čmárání.. resp. využití v grafickém studiu;-) počítač ale nebude sesíťovaný a nějaké extra důležitosti na něm nebudou bude sy využívat převážně na ůpravu fotek a tvorbu reklamy takže od věci je záloha fotek.