Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zapojeni zakladni desky MSI

mam desku MSI K8T Neo
chtel bych zapojit audio a mic konektory na prednim panelu,
na konektoru JAUD1 na desce, popis zde 052.jpg
z predniho panelu mi vede 8 jumperu, problem je, ze nevim kam co dat...poradite, dik

na desce ..... 052.jpg
z pr panelu RIN,ROUT,LIN,LOUT, 2x GND, 2x MIC IN

5,6,9,10 je jasne, ale kam dat ty dalsi 4, to nevim, a jeste se k tomu stejne jmenuji...2x GND a 2x MIC IN

obe GND spoj (ak spojene nie su, da sa zmerat ohmmetrom) a daj do AUD_GND

Mic-In musia byt nejako odlisene (odlisne farby?, nejake dalsie znaky?, ak niesu da sa zmerat na ktory kontakt jacku vedie ktory), jeden bude AUD_MIC a druhy AUD_MIC_BIAS (ak mas el-dynamicky mikrofon tak toto snad ani nebude netreba zapojit).

AUD_FPOUT_R -> RIN
AUD_RET_R <- ROUT
AUD_FPOUT_L -> LIN
AUD_RET_L <- LOUT

zober ohmmeter a zmeraj ci su spojene, sa to da aj vidiet na plosaku na kejse. Ak nie su tak ich budes musiet spojit, snad nie je taky problem spojit 2 draty.

zeleny - oranzovy tazko povedat, tipol by som oranzovy bude bias, ale to je taky tip ako v hollywoodskom filme ked prestrihuju dratik u bomby :-D co to je za kejs ze to je tak dementne oznacene, brr, cinania. Ak si chces byt isty tak zmerat, na koncovy kontakt jacku ma ist AUD_MIC a na stredny kontakt jacku ma ist MIC_BIAS, ak sa nemylim.

P.S. pozri si letak co bol prilozeny ku kejsu.