Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem voda a telefon

dobrý den toto sice neni moc pc ale je to podobne mam hrozny problem s telefonem nejak sem ho zapomnel venku a zmokel mi teraz na nem nefunguje dotikova plocha a nejde zapnut ide len zadat pin a potom zamrzne neviete mi poradit? ten telefon akurat do kosa co ?

Telefon si nemal zapinat mal si ho najprv dokladne vysusit a bol by dalej funkcny. Tym, ze si ho zapinal si ho uz pravdepodobne nenavratne poskodil.
Nabuduce, po namoceni/utopeni/zmoknuti telefon rozobrat a dokladne vysusit. V ziadnom pripade nezapinat.

Pôsobenie vody sa dá rozdeliť

- prvý bezprostredný účinok, krátke spojenia/skraty/, spôsobia nefunkčnosť obvodov, nemusi to mať vždy trvalé následky.

- pôsobenie pretekajúceho prúdu kvapalinou - elektrolýza, vytvára vodivé cesty aj tam kde neboli a nemajú byť, vzhladom na malé, ale skutočne malé vzdialenosti medzi vodivými cestami na doske, postačuje posobenie v trvaní desiatok minút aby tento jav nastal. Možnosť odstrániť vytvorenú vodivú vrstvu je. Omytím, + ultazvuková práčka. Samotné omytie zvyčajne nestačí kôli členitosti povrchu.

- korózia, vodu funguje ako skvelé okysličovadlo, naruší povrchovú úpravu kontaktov a následne preruší obvod

V domácich podmienkach snaha o opravu, je zvyčajne márna snaha. Ono by nebol až taký problém zo strany výrobcu kryť celý povrch dosky okrem nevyhnutných plôch a výrazne zvýšiť odolnosť voči týmto nehodám.

Výrobca by však šiel sám proti sebe. Z jeho pohladu, je potreba zvýšiť odbyt a používatel za chyby má zaplatiť kúpou nového výrobku. Inak by ekonomika stagnovala. .... :puff: