Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké AP/router?

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Soused se na mě chce připojit aby mu fungoval internet, jaký AP/router bych měl zvolit, aby přijímalo vysílaný signál ode mě a následně aby u souseda fungovala wifi v celém baráku? Jsme od sebe cca 50m vzdušnou čárou. Díky za rady

soused musí jednak wifi přijmout, a dále nějak u sebe vysílat. to nemá cenu dělat jedním zařízením kvůli nízké celkové propustnosti.
lepší je od tebe přijmout net nějakým ap/clientem, za ním bude wifi router dimenzovaný podle jeho nároků na domácí lan (100mbit/1gb) a šířku pásma lokální wifi 54/150/300mbit.
bylo by zajímavé vědět, jaké síťové zařízení (router, ap) už soused má.

2 baráky na 50m? zkušenost nemám, ale líbí se mi dvojice krabiček NanoStation M2, případně tplink v g-pásmu.