Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domácí sít - notebook se nepřipojí k internetu

Zdravim, potřeboval bych pomoct s problémem s nastavením domácí sítě. Potřeboval jsem rozdvojit internet na PC a Notebook tak sem koupil switch a kabliky. Všechno po zapojení fungovalo jenže se nemůžu s ntb připojit na internet. DNS servery sem opsal stejně tak jako výchozí bránu z PC a u IP adresy změnil poslední dvě čísla. Při opravě to vypisuje že nelze komunikovat s primární DNS server. PC ma XP a ntb Visty. Kdyžtak dík za odpověd.
Změna předmětu, původně: Domácí sít (Kráťa)

Pokial nevieš co je za zdí, a potrebuješ rozpojit/rozdvojit internet, toto sa robí jedine routrom. Za istých okolností to ide aj switchom. No tie okolnosti predpokladajú že vieš co je za zdí.

Takže vrať sa do krámu a popros ich aby ti switch vymenili za router. Snaď ti urobia láskavosť.

Ber to tak, že jsi nedodal prakticky žádné informace (ip adresy, poskytovatele, typ připojení, počet přidělených IP adres, atp.) Radu jsi dostal, nečekej, že tu máme křišťálové koule na věštění..