Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití dvou monitorů zároveň

Dobrý den,
měl bych jeden dotaz. Lze použít u jednoho počítače 2 monitory zároveň?
Já mám notebook, a k němu bych si připojil ještě jeden monitor. Na tom jednom bych měl zapnutý jeden program a na tom druhém monitoru druhý program. Např. u prvního Windows Media Player přes celou obrazovku, a na tom druhém monitoru bych normálně pracoval s programy, lištou atd.
Mám Windows 7 Home Premium 32bit. Počítám s tím, že na to existuje nějaký šikovný prográmek ovládání monitorů.
Předem děkuji za odpovědi.

Ano je to mozne a sikovny programek sa vola pravy klik na plochu - vlastnosti, posledna karta (alebo u W7 je to nie posledna karta ale sekcia o nastaveni obrazoviek).
P.S. kliknes tam na obdlznik cislo 2 a zaskrtnes si tam "rozsirit plochu na tento monitor".
P.S.2. a u toho monitoru kde chces mat listu windows si zaskrtnes ze toto je hlavny monitor, alebo tak nejak...

Nešlo by nějak, aby se zobrazovalo jedna tapeta na jednom monitoru a jiná tapeta na tom druhém monitoru? Nikde to tu nemůžu najít. A protože lišta je jenom na hlavním monitoru, tak se mi otevřené programy na druhém monitoru zakládají na liště na hlavním monitoru, a to je trošku matoucí.
Nevíte prosím, jak tyto problémy vyřešit?
Děkuji za odpovědi

Bud rad, ze ti tam list neprekazi, muzes vyuzit vice prostoru na hodne nepraktickem sirokouhlem monitoru.

Jestli to chces separe pro jineho uzivatele, tak to nepujde.

Jestli chces mit listu na velkem monitoru, misto na malem notebookovem, tak si nastav jako primarni ten pripojeny monitor. Ve stejnych vlastnostech, jak si nastavoval rozsireni plochy.

Linux ma vice pracovnich ploch, ktere muzes prepinat.

U windowsu na to tusim existuje nejaky software.

Na kazde pracovni plose muzes mit sadu programu spolu nejak souvisejici (kdyz delas nekolilk veci najednou) - strihas film a v mezipauzach zpusobenych kompilaci programujes. Treba..

Ale kazdou z tech pracovnich ploch budes mit pokazde na obou monitorech.

Nejak nevidim smysl mit pro kazdy monitor zvlast listu.. Jak bys vyresil, kdyz by se okno presunulo z jednoho monitoru na druhy? A co kdyz bude otevrene pres oba dva monitory? A co kdyz nekdo ten druhy monitor odpoji?

Lista bude vzdy len jedna a neda sa to "vyresit" ptz neni co resit, je to tak spravne a inac to ani nejde. Pracovny monitor si nastav ako primarny, tam bude lista. Ten druhy monitor je len ako doplnok (mozes si tam pustit film alebo docasne presunut nejake okno alebo vykres apod), neni to ale "druha plocha". Je to len predlzenie tej prvej plochy.