Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB v hifárnách ;-)

gůgl mi tak maximálně najde, jestli "hifi věž" nebo "jezevčík" či jaxe ta elektronika jmenuje, má nebo nemá USB. Ale jak to funguje?

1) připojím z PC do HIFI přes USB a aniž bych musel mít zvukovou kartu (nebo je jako druhá), tak hifárna hraje (jako externí zvukovka)
2) zastrčím do USB v HIFI kartu s muzikou v nějakým formátu (jakým?) a hifárna čte (zapisuje) z/na karty jako z jakéhokoliv jiného média (jako jiná kazeta/cd)
3) jsou možný možnosti 1) i 2) zároveň
4) jsou možný možnosti 1) nebo 2) ale ne zároveň

Já jsem si kdysi, když se v audiu začalo objevovat USB, muslel, že 1)
Ale teď, s rozmachem USB-storage karet, klíčenek a tak nevím?

5) a teď mne napadlo: USB mp3 přehrávače s rádiem a pamětí, případně i s možností vložení karty - dají se použít jako bod 2) ? Snad jo, ale "nahrávat" z cd na kartu přehrávače, to bych byl moc velkej optimista?

budu vděčnej i za nějaký odkazy, ať je čím plnit strýčka gůgla 8-)

Pokud vím, tak tam strčíš USB flashdisk s nahranými MP3 a ten jezevčík či "HiFi" si to vyčte a přehraje jako MP3 přehrávač.
Jako USB zvukovka asi těžko, to by nestrkali do každýho kazeťáku za 999Kč.
Tento USB vstup bývá i na autorádiích.

když USB ve zvuku začínalo, taxe prodávaly za pár málo peňez děsný bakelitový bedýnky s USB kabelem. Mám pocit, že reklamní kampaň byla zaměřena na notebooky a drahý to nebylo. A když USB začínalo v hifárnách, tak zase byly drahý USB klíčenky a navíc - na trhu teprv začínaly.

Proto se ptám i na možnost 1)

Jelikož na věži ani v autorádiu USB nemám, připojuju je jako další, po informacích lačnící, kusovka.

Myslím si ale, ža na USB cokoliv, připojené do věže, zapisovat nepůjde...
Nebyla by špatná možnost do USB na věži připojit USD externí (PATA) disk :-p

Co jsem zatim videl, vzdycky to bylo tak, ze se k hifi (nebo autoradiu) pripojovala usb klicenka s FAT nebo FAT32, ze ktery to bylo schopny cist a prehravat mp3 (nekdy i jine formaty - aac, wma..). USB harddisk mi sel pripojit taky, ale u nekterych zarizeni to narazelo na omezeni, ze nebylo mozny nacist celou adresarovou strukturu (precetlo treba jen v kazdym adresari prvnich 64 podadresaru).