Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové ICQ 5.1

Tak tady si můžete popovídat o nové verzi ICQ ,která vyšĺa 9.5.2006 ... Mě osobně se líbí hrozně moc... Nejvíc asi animace... Skiny atd... No a co vy :?:

Najradšej by som používal Trilliana, lebo je najlepší, ale blbé ICQ používa každý a v hojnej miere ho používam na prenos súborov, takže musím ostať na ňom, keďže protokol o prenose súboru je v každom ICQ messengeri iný, žiaľ. No a teraz k tej verzii. Raz som preinštaloval ICQ 5.03 na 5.04 a odvtedy som nedokázal odstrániť autoštart ICQ pri štarte Windows. Totiž, zabudol som, že najlepší nástroj na jeho odstránenie je v časti Startup programu RegClean. Teraz ho odstraňujem cez to, ale novú verziu ICQ nepotrebujem. Ak nájdem messenger kompatibilný s ICQ, čo sa prenosu súborov týka, tak mu dám donevidenia.

To nebol vtip. ICQ Lite je nehorázne náročný program, čo sa sprostostí týka. Ja tam využívam len tie okná, kde je hore napísané Meno - Message Session. Ostatné blbosti ma nezaujímajú. A držať program len za to, že nedokáže prenos súborov kompatibilný s ICQ je v tomto prípade smutná realita. Neviem na čo je komu výmena skínov a čo ja viem čo. V živote som skíny na ničom nemenil a Winamp chvália napr. len kvôli tomu, že to dokáže. Je to len zbytočnosť nabaľujúca program do neskutočných rozmerov (kapacitne) a potom aj hardwareové nároky stúpajú. Veď si zober, že ICQ Lite verzie 5 má problém s 300 MHz počítačom a to len za to, že obsahuje zbytočnosti. Ďalším príkladom môže byť napr. Volkov Commander a Norton Commander 4. Ten prvý má 63 kB na rozdiel od toho druhého, ktorý má asi 700 kB a dokáže to isté, dokonca viac.

Ano, je opravdu jednodušší to poslat mailem, než přes ICQ klienta.

BTW Kurte, nemáš občas problémy s diakritikou u některých uživatelů? Buď mají oni rozhozený háčky a čárky ode mě, nebo naopak já od nich. A je jedno, jestli je na druhé straně Miranda nebo ICQ. Pokud se však přepnu do Mirandy, je to v poho. :-|
Dělá to jen, pokud používám Trilian.

Používám Mirandu. Na přenos souborů je tam plugin fileasmessage. Ale jak psal někdo nahoře, moc to nepoužívám, jedině tak na nějaký obrázek, či malý soubor, jinak také e-mail.
U klienta na psaní nehledám animace a kdoví co, nýbrž věci potřebné na to psaní.