Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ziskanie suborov zo zalohy Macbooku.

Mam na externom harddisku zalohu z Macbooku. Samotna masina zial "zmizla" (neviem ani presny typ) a potrebujem zo zalohy dostat vsetky (alebo co najviac) suborov vytvorenych uzivatelom. Teda rozne dokumenty hlavne a tiez fotky (pripadne aj nieco dalsie, ale uz ma moc nenapada co by tam mohlo byt, nejaka grafika este snad). Kde by som dane subory nasiel, v ktorych adresaroch? Je to pre mna spanielska dedina, nemam ziadnu predstavu ako su tu adresare usporiadane a kde za normalnych okolnosti zvyknu uzivatelia svoje subory ukladat. Poradi niekto? Tiez mam otazku, ci je mozne nejako dostat z danej zalohy emaily. Nemam predstavu aky emailovy klient bol pouzivany na danom stroji, predpokladam ze nejaky implicitny dodany priamo s masinou. Je nejaka moznost dostat sa k takymto emailom?
Vdaka za kazdu pomoc od uzivatelov a priaznivcov MACov, ja nim nie som.

Este by som dodal, ze s povodnym majitelom daneho MACu sa skontaktovat neda, zial.

trochu som to nepochopil, ako je ta zaloha urobena. Je to pomocou time machine alebo len klasicky skopirovane zlozky? Pokial Time Machine, tak subory ziskas len pomocou Macu.
Pokial ide len o skopirovane subory, tak je uplne irelevantna neznalost adresarovej struktury macu.

V MACu su vsetky veci ulozene hlavne v home zlozke a to viac menej staci /Users/<meno>/

pokial bol použitý filevault,tak z toho nedostaneš nič a môžeš s kludným svedomím zálohu zmazať,pokial file vault použitý nebol,tak fotky budú fotkami a dokumenty dokumentami v štandartných formátoch v štandartne pomenovaných adresároch documents/pictures/movies/music v zložke users/konkrétny užívatel atd...záleží kde a ako a v čom je vytvorená záloha a kde tú zálohu hodláš prezerať,na bežnom pc potrebuješ software a la Mac Opener/platený,ale existuje samozrejme 30 dňový trial/ a na netypické archívy je free StuffitExpander pre win,ktorý vie otvárať mac archívy a automaticky skonvertovať niektorý obsah do podoby,ktorá je bežne použitelná aj vo windows-napr. textové súbory skonvertuje do rtf,pre win netypické formáty obrázkov do jpeg a podobne...uložené emaily z integrovaného mail programu majú obvykle príponu msg a sú normálne otvoritelné na win vista/win7 bez nutnosti použiť nejaký separátny software/na starších win pomocou outlooku/...pokial použiješ napr mac opener /aj trial/ uvidíš niečo takéto-viz priložené obrázky..

Pre oboch nado mnou (VDAKA ZA POMOC ZATIAL :-) ):

Zaloha je urobena pomocou time machine.
Subory viem ziskat - nainstaloval som si na svojom PC s win 7 MacDrive.
Vidim asi zakladnu adresarovu strukturu taku ako je v prilozenom obrazku, ziskal som uz nejake subory ktore boli v:
/Users/<meno>/
Mejly som nenasiel zatial ziadne, neviem kde by mohli byt.

pokial maily fyzicky neuložil na disk,tak nebudú nikde,v žiadnej zložke,budú len v mailovom programe a v tom prípade sa tam dostaneš len pomocou iného maca,treba zobraziť obsah aplikácie mail.app,to na win pcčku nieje možné,tam dostaneš len nezrozumitelný binárny obsah súboru..mail.app štandartne ukladá stiahnuté maily do zložky documents v zložke konkrétneho užívatela,pokial sa sťahujú len prílohy,nie celá kompletná správa,tak to štandartne ukladá do downloads v zložke konkrétneho užívatela