Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém nekompatibility s ovladači ATI, ProBook 4330s

Dobrý den,

chtěl jsem zauktualizovat ovladače pro moji grafickou kartu AMD Radeon 6490M. Odinstaloval jsem starý ati manager a nainstaloval nový, ale u nového mi to píše, že není kompatibilní a tu grafickou kartu to ani nedetekuje ve správci zařízení. Chtěl jsem zpátky vrátit starou verzi ati manageru, ale nemůžu ji najít. Potřeboval bych poradit v čem konkrétně je problém a hlavně jak jej odstranit. Budu vděčný za každou radu. Druhá grafická karta Intel HD Graphics Family jede dobře. U Ati mi nechce zauktualizovat ovladače ani přes aktualizaci ovladače v již zmiňovaném správci zařízení.

Děkuji předem za každou radu

pre mobilné riešenia je treba hladať nové ovládače na stránkach výrobcu konkrétneho mobilného zariadenia-notebooku,všeobecné ovládače od výrobcu grafického čipu nemusia byť v takomto prípade funkčné,každý výrobca notebooku používa svoje zapojenia na zákl.doskách,takže aj takto modifikovaný hardware si obvykle vyžaduje modifikované ovládače,ktoré má k dispozícii výrobca konkrétneho notebooku...

Děkuji našel jsem si to v novější verzi a stáhnul a vše funguje jako předtím. Ještě jednou mockrát děkuji. Chtěl bych se ještě zeptat když mám tu možnost, jen tak bez založení nové témy. Za týden a půl co mám tento notebook se mi 3x zobrazil BlueScreen. Po restartu to vždy už jelo dobře, ale nevím jestli to raději nereklamovat.

ono vždy záleží,čo tú chybu vyvoláva,o akú chybu ide,niekedy je to len jednorazová záležitosť,že sa nejaká chyba vyskytne a už sa po reštarte nikdy nezopakuje,pokial by sa vyskytla nejaká chyba opakovane a bránila by nejako v normálnom používaní,resp. by sa vyskytovali spolu s ňou nejaké iné anomálie,napr. strata uložených dokumentov,alebo by nejaké zariadenie po reštarte hlásilo stratu ovládačov a nemožnosť inicializácie ap,tam už by bol dôvod na prípadnú reklamáciu.......ono niekedy pri notebookoch stačí tvrdé letné počasie,notebook sa prehreje a už je chybička na svete,v notebookoch je obvykle strašne málo miesta na nejaké účinné chladenie,takže stačí skutočne málo na to,aby sa notebook prehrial a vyskytla sa nejaká chybička,zamrznutie,pád systému s následným reštartom.....pokial sa budú modré obrazovky opakovať,treba skúsiť nejako zachytiť ich kompletný výpis/odfotiť modrú obrazovku a podobne/,potom sa bude dať prípadne zistiť,či je to len sporadická chyba,alebo dôvod na nejaké iné riešenie,velmi všeobecne sa dá povedať,že pokial vznikne modrá obrazovka s chybou na adrese 0x0000000,jedná sa obvykle len o momentálne zablbnutie,ktoré obvykle aj samo zmizne až sa stroj trošku zabehá,adresy chyby 0x000005/0xc000005 obvykle znamenajú,že integrovaný alebo inštalovaný firewall zablokoval spustenie určitého programu,ku ktorému nemá prihlásený užívatel prístupové práva atd...to sú všetko obvykle lahko odstránitelné "chybičky" krásy,ktoré sa najčastejšie vyskytujú,ale sú lahko riešitelné...treba byť v strehu,pokial by výskyt chýb nabral na intenzite,treba skúsiť tú chybu zachytiť kompletne,pozrieme sa na to bližšie....