Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prodloužení WiFi

Dobrý den, Mám problém s dosahem WiFi.
Nevím čím to je , ale sedím vedle v pokoji , a ve druhém pokoji je WiFi.
Nehorázně často internet vypadává někdy spomaluje .
Sere mě to když hraju nějaké hry jako např:. WoWko .
Potom je ta hra nehratelná .
Můžete mě někdo poradit čím to je?? myslím že je to dosahem signálu .
Díky předem.

Zkus Netstumbler
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/monitoring/netstumbler/

Jednoduchý nástroj na sledování wifi sítí

[http://www.stahuj.centrum.cz/direct/iR/netstumbler /_detail--300x.gif-tip]

Jednoduchý nástroj pro sledování wifi sítí. Umožňuje logování dostupných Access pointů, či jednotlivých PC. Vše je znázorněno jak v číslech, tak graficky. Program přehledně třídí dle kanálu, na kterém wifi síť funguje, či podle názvu SSID.

Program zobrazuje MAC adresu adaptérů, rychlost, typ, výrobce, zabezpečenost (pokud sít používá wep klíč) a spoustu dalších informací.

teď sedim vedle WiFi

Vedle toho čeho jsi seděl, tam zvětšíš sílu signálu v nastavení, jelikož jsi nám tu neuvedl žádné parametry, tak ani my ti nemůžeme pomoct. Zjisti co tam máš za wifi (tu krabičku) a návody hledej na googlu :-)
Stejně lepším řešením si myslím by bylo natáhnout kabel :-)

natáhni si kabel. pařani a přes wifi? to je vtip.
jestli je to notebůů, je to mrzuté. máte aspoň slušný wifi-router, nebo starý dlink s uhnívajícím napájecím adaptérem?
taky můžeš být rušen třeba sousední wifi od souseda. pusť si inssider, a podívej se jaké sítě jsou kolem.

taky musíme někdy chlastat, teď v horku se doporučují 2-3 litry.

můžeš zkusit přeladit router na 8.kanál, ale moc velké zlepšení se čekat nedá.
lze zkusit i 13.kanál, jen si musíš ohlídat, že tvoje wifikarta má nastaven evropský region.

co to je za router, má odpojitelnou anténu? šlo by ji nahradit delší 5-8db, nebo dokonce směrovější panelovkou, pokud nepotřebuješ pokrytí 360°.

myslím že jo. on má nešťastné provedení bez vnější antény - takže asi nějaký plošákový vlnovec uvnitř.
to je ideální tak do středu kanceláře, ale na pokrývání bytu přes zeď se mi to nelíbí.
protože se k tomu vnější anténa připojit nedá, buď by musel přikoupit ap s aspoň 5db anténou, nebo aspoň vyzkoušet nasvislo postavit/nasměrovat stávající router.

nebo si konečně natáhnout kabel.

a jestli po bytě pochoduje s notebukem, i tak by se vyplatilo natáhnout kabel. do vedlejší místnosti dát ap/router ve vhodném zapojení ("switch"), a bude tam mít lan zásuvky i wifi.

takže: dokážeš se přihlásit na svůj router, a projít si jeho nastavení?
ip adresu routeru zjistíš z výpisu...

ipconfig -all

...je to adresa brány. ale navíc to může vyžadovat admin.jméno a heslo - to zjistíš v manuálu routeru. hledej.

za ten týden už jsi měl mít dávno natažený kabel, o něco výše píšu proč.