Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problémy se zobrazením videa

čau, mám tento nový notebook http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-edge-e520-cerny -1143-5wg-d236279.htm , ale blbne mi tu zobrazení, hlavně u videí na youtube, kdy mám při zobrazení přes celou obrazovku vpravo černé volné místo http://imageshack.us/photo/my-images/204/aaapv.jpg / a počítač se chová, jako by tam obraz byl, jelikož když chci video posunout vpřed, neposune se úplně, ale jen nějaký kus před kurozor. něco podobnéh jsem měl i u gadgetu gmailu, když jsem používal google chrome (v mozille zas spuštěný gadget trochu poblikává). youtube a gmail se bez problému zobrazují v IE. pak ještě u hry fable: the lost chapters mám úvodní videa a menu v poměru 4:3, hra je pak 16:9 (zajímavé je, že se zapojeným moniterm o rozlišení 1920x1080 byl poměr stran správný), takže tu je možná nějaká souvislost. zkoušel jsem internet a tu hru spuštět přes každou z karet a na každé to dopadlo stejně. budu vděčný za jakoukoliv pomoc.
Změna předmětu, původně: problémy se zobrazením (Kráťa)

na obrázku jde vidět, že to tak nebude. navíc to mám u všech videí. nevim, jestli jsi z toho mého popisu něco pochopil, protože se mi to popsiovalo špatně, ale všechno nasvědčuje tomu, že to neni normální. třeba i to, že ta lišta dole je taková trochu rozostřená, jelikož se ten obraz neroztáhl po celé šířce. video můžeš zkusit tohle: http://www.youtube.com/watch?v=OsU_FOlwvGM&feature =feedf

dále jsem zjistil, že to dělá i na stream.cz

to video jede na cele obrazovce normalne - nenormalni je akorat kvalita ktera me pripomina 20 roku stare vhs video aspon 3 kopii tak se nediv ze to nemas ostre - nechapu jak na to muzes koukat - to je lepsi ztmavit obrazovku a poslouchat jen samotny zvuk

ještě mě napadlo, že bude něco špatně s adobe flash playerem, přes který se přehrávají všechny takovéhle videa a je možné, že přes tenhle program funuje i gadget gmailu u google chrome. adobe flash player mám 32-bit, mozillu též. nepomohlo by stažení 64-bit? ať už prohlížeče nebo flash playeru... i když ten flash player jsem nemohl nikde najít. nebo zkusit jinou alternativu?