Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Intrukce na adrese ... odkazovala na adresu paměti

Byl jsem si v servisu upgradovat počítač. Nový procesor a nová grafická karta. Všechno šlape rychle, problém nastane, když pusím 3 a více programů, hlavně - hlavně javu a prostě cokoliv náročnějšího.

Byl jsem jim to reklamovat a oni, že jim to běží v pohodě, že dělali 30 testů a že je to všechno v pořádku.

Ovšem problém zůstává, jakmile otevřu více programů začne počítač hučet a naskočí mi násleudující hláška (mimochodem mám Windows Vista Home), na internetu jsem našel, jen že se to řešilo nějak pro SP 2 na XPčkách:

Intrukce na adrese bla bla odklazovala na adresu paměti. S pamětí nelze provést operaci read/wrote (někdy napíše to někdy, to).
Klepnutím na tlačítko OK ukončete program.

Zmáčknu a sesype se mi celá grafika počítače, různé barvené šmouhy a nelze nic dělat, jsem nucen vždy restartovat.

No a když třeba zapnu Google chrome, tak to někdy napíše hned jako na úvod:
Nelze číst vaše nastavení, některé funkce možná nebudou k dispozici a změny nastavení se neuloží.

Potřebuji nutně radu jak to vyřešit. Protože můj servis už mi asi neporadí a jsem z toho úplně na nervy.

Děkuji Vám!

Mám nainstalované i nové ovladače na grafickou kartu přímo z webu (kdyby to náhodou bylo těma z CDčka a nic), dokonce mám i nějak aktualizovaný BIOS a nic. :(

Další poznámak co by vám mohla pomoci, že mi počítač stále více hučí čím víc toho spustím, takže i podle toho se orientuju, kolik toho vlastně můžu otevřít.

Něco mi říká, že to hučení může být ramka (navíc když se mluví o paměti), tu jsem však neměnil a mám ji 3 GB (DDR2).

zív :-? nepíšeš nic o instalaci systému, jestli zůstal původní z doby staršího hw - a jako bonus: kdo to vlastně instaloval. (servis asi ne, jinak by to fungovalo)
jakkoli je vista nenažraná, v šetřících procesech a znalosti novějších chipsetů postoupila zas dále než xp. pokud ti funguje hůře než prehistorické xp sp2, zajímalo by mě kdo byl instalatér a co vlastně nainstaloval.

Intrukce na adrese bla bla odklazovala na adresu paměti. S pamětí nelze provést operaci read

mám podezření že u xp sp2 máš asi na mysli chybu s 2x záplatovanými ovladači hd audio, kterou řešil kb888111, integrovaný pak do sp3. to znamená že do visty to už nedorazilo. nehledej chybu pro xp ale pro vistu, popis nedávné chyby může být v prohlížeči událostí.

Něco mi říká, že to hučení může být ramka

asi většina lidí, co dočetla až sem, si šla v klidu po svých - na co se zabývat pitomostmi.