Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem eDisk.cz - úložiště pro vaše data

Jistě mnoho z vás zná stránku Uschovna.cz, která slouží k ukládání a sdílení dat. Nyní je tu nový projekt s názvem eDisk.cz, který nabízí 250MB prostoru zdarma pro vaše data. Placená verze až 10GB. Potěšující je, že i varianta zdarma nemá limit pro přenos dat. Soubory na edisk.cz zůstavají dokud je sami nesmažete (podmínka je přihlásit se alespoň 1x za 2 měsíce). Uschovna.cz má limit 14 dní. A za zmínku ještě stojí, že připojení k serveru je šifrováno pomocí SSL.

www.edisk.cz

Jak budou se službou uživatelé spokojeni, ukáže až čas. Oproti zahraničním serverům (RapidShare, Megaupload...) má své výhody, už třeba jen to, že s vámi komunikuje česky, což ocení zejména začátečníci.

Pouzivam gmx.de a nabizi pristup pres WebDav nebo pres vlastniho klienta. Momentalne zalohuju tak, ze automaticky posilam zalohu mailem na gmail.com, ale to gmx.de se zda flexibilnejsi. Vejde se tam 1GB.
To sem zapomnel - ten jejich klient vytvori virtualni disk s pismenkem, takze staci kopirovat. A jeste jeden tip - existuje i WebDav plugin pro Total Commander :-D

Momentalne zalohuju tak, ze automaticky posilam zalohu mailem na gmail.com

Jelikož mám taky konto na Gmailu asi využiju této možnosti. Potřebuji ale poradit ve 2 záležitostech:

001/ Je nějak omezena velikost souboru kterou Gmail akceptuje v jednom e-mailu?

002/ Úplně automatické zálohování: OK, počítač se ve čtyři ráno zapne, zálohuje nové a změněné soubory (TaskZip), zašifruje (BilboCrypt), teď ještě potřebuju nějakou aplikaci která by to odeslala na ten Gmail. Poradí někdo?

Pár triků pro ty, kteří by taky rádi zálohovali uvedeným způsobem:

Pokud potřebujete nejdřív inicializovat připojení k internetu, např. u ADSL, použijte příkaz

rasphone -d "název_připojení"

Pokud máte k zálohování větší objem dat než je maximální dovolená velikost e-mailové přílohy (Gmail 10 mb, seznam.cz 13 mb, ...) , nastavte svůj zálohovací program aby vytvořil dělené archivy.

Např.

zaloha.rar
zaloha.r00
zarola.r01

Příkaz pro odeslání variabilního počtu archivů potom vypadá takto:

for %%f in (c:\zalohy\*.r??) do "c:\zalohy\sendmail.exe" /smtpserver smtp.xxx.xx /to xxxxx@gmail.com /from xxxxx@xxxxx.xx /subject Zaloha /attachment %%f /user username_pro_smtp /password heslo_pro_smtp

Pokud potřebujete svoje data před odesláním zašifrovat, dobře se v komandlajně pracuje s BilboCryptem petricek.net

Bezstarostné zálohování přeje Máslo

Otestováno na Windows XP