Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem modra obrazovka

Zdravim rada by som poprosila o radu. 2 dni mi vypina pc v nepravidelnych intervaloch- niekedy sa zasekne a neda sa nic robit len ho natvrdo restartovat inokedy sa restartuje sam, parkrat sa objavi modra obrazovka,ked ho vypnem alebo restartujem natvrdo tak sa mi objavi ponuka start windows normally, safe mode.. no vtedy mi klavesnica nefunguje, takisto ked mi nabehne ta modra obrazovka da sa zrusit F8, ale vobec nereaguje a ja neviem kde mam hladat problem, na inom pc som mala taktiez problem s modrou obrazovkou ale ta vyzerala uplne inak pisalo tam- DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL (citala som mnoho clankou ale vacsina sa vztahovala na problem ked tam pise driver...) , no tu nic take nie je.. pripajam fotky modrej smrti, ak by vedel niekto poradit, vopred velmi pekne dakujem, prepacte ze som to takto opisala, ale som laik :)

http://www.pictureup.cz/user/511/595-driver-irql-n ot-less-or-equal/449050-24082011084

http://www.pictureup.cz/user/511/595-driver-irql-n ot-less-or-equal/449051-24082011085

Modrá obrazovka smrti označovaná zkratkou BSOD (z anglického Blue Screen of Death) byla již v raných verzích Windows používána pro sdělení závažné chyby uživateli. Své velké popularizace se dočkává až v roce 1995 s příchodem Windows 95 a častá je také v pozdější verzi Windows 98.

Stabilita těchto systémů pokulhává, zejména pokud je v nich nainstalován větší počet programů, a není tak uživatel, který by se s touto obrazovkou nesetkal. Dnešní systémy Windows jsou nesrovnatelně stabilnější a modrá obrazovka smrti je otázkou spíše provozu na vadném počítači.

Přesto je stále oblíbeným zdrojem žertů hlavně z řad odpůrců tohoto systému.

EOF (Close)